Nikaragua znosi wizy dla Kubańczyków

Źródło:
PAP

Rząd Nikaragui zniósł wymogi wizowe dla obywateli Kuby. Jak ocenia agencja Associated Press, może to spowodować wzrost liczby Kubańczyków podróżujących tam w celu dotarcia do Stanów Zjednoczonych.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Nikaragui opublikowało w poniedziałek na swojej stronie internetowej oświadczenie, w którym stwierdza, że decyzja została podjęta "w celu promowania handlu, turystyki i humanitarnego podejścia do relacji rodzinnych".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Ministerstwo poinformowało, że otrzymało wiele wniosków wizowych od Kubańczyków mających krewnych w Nikaragui.

Wielu Kubańczyków podróżuje aż do Ameryki Południowej, aby znaleźć lądową drogę do granicy z USA. Lot do Nikaragui skróciłby znacznie czas i odległość w takich podróżach - napisał AP.

"Sfałszowane" wybory prezydenckie

Posunięcie to nastąpiło po tym, jak Stany Zjednoczone potępiły reelekcję prezydenta Daniela Ortegi z 7 listopada.

Ortega od dawna jest sojusznikiem Kuby. Ortega oficjalnie zdobył ponad 75 proc. głosów w wyborach, ale wynik nie mógł być inny po tym, jak jego rząd uwięził siedmiu czołowych potencjalnych kandydatów opozycji.

Prezydent USA Joe Biden nazwał wybory w Nikaragui "sfałszowanymi" i zapewnił, że USA użyją dostępnych im narzędzi, aby pociągnąć rząd Nikaragui do odpowiedzialności.

Autorka/Autor:momo\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock