Znana z krytyki małżeństw jednopłciowych Carrie Prejean straciła tytuł Miss Kaliforni. Szef konkursu Donald Trump zwolnił ją - przynajmniej oficjalnie - nie za kontrowersyjną, zwłaszcza w znanym ze swobody obyczajowej stanie, wypowiedź, ale za nie wypełnianie obowiązków - donosi CNN.
Choć nie została Miss USA, Carrie Prejean zdobyła zdecydowanie największą sławę wśród uczestniczek konkursu. Na pytanie, co sądzi o małżeństwach gejowskich, odparła szczerze: - Uważam, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety. Bez urazy, ale tak zostałam wychowana. Za tą wypowiedź posypały się na nią gromy ze strony organizacji mniejszości seksualnych i równie liczne pochwały od konserwatystów.
Wcześniej Trumpowi ta wypowiedź miss nie przeszkadzała. - Carrie pozostanie Miss Kalifornii. Dała uczciwą odpowiedź na pytanie i trzeba ją za to pochwalić - mówił w maju. Bronił jej też, gdy przypomniano jej zdjęcia topless. - Fotografie są do przyjęcia, śliczne. Żyjemy przecież w XXI wieku - dodał.
Trump: nie wypełniała obowiązków
Teraz Prejean straciła jednak tytuł miss Kaliforni z powodu nie wypełniania swoich obowiązków. - Powiedziałem Carrie, żeby zabrała się do pracy i wypełniała zobowiązania wynikające z umowy z organizacją Miss California USA. Niestety, nie zrobiła tego - wyjaśnił Trump. - Carrie to piękna młoda kobieta i życzę jej wszystkiego najlepszego w obliczu nowych wyzwań, które postawiło przed nią życie – dodał.
Zdaniem samej, byłej już, miss, prawda jest inna. – Myślę, że to z powodu mojej odpowiedzi podczas wyborów Miss USA. Nic by się nie stało, gdybym powiedziała: "Dobra, geje powinni móc zawierać małżeństwa" – stwierdziła Prejean w radiowym wywiadzie.
Nowa miss lepsza z dyplomacji
Tytuł Miss Kalifornii automatycznie przypadł Tami Farrell, Miss Malibu, która w konkursie piękności w Kalifornii zajęła drugie miejsce.
Ta okazała się większą dyplomatką - pytana o gejowskie małżeństwa w środowym wydaniu programu "Larry King Live", stwierdziła: - Myślę, że to decyzja osobista oraz zagadnienie z dziedziny praw obywatelskich. To jest sprawa, w której powinien z osobna wypowiedzieć się każdy amerykański stan.
A obywatele stanu Kalifornia niedawno zagłosowali w referendum przeciwko małżeństwom homoseksualnym.
Źródło: CNN