Atak nożownika w niemieckim Ludwigshafen. Zginęły dwie osoby

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Do ataku doszło w niemieckim Ludwigshafen
Do ataku doszło w niemieckim Ludwigshafen
wideo 2/2
Do ataku doszło w niemieckim Ludwigshafen

Policja aresztowała 25-letniego sprawcę ataku w Ludwigshafen. Nożownik zabił dwóch mężczyzn, a trzeciego ranił. W pobliżu miejsca zbrodni przebywało dużo ludzi, znajdują się tam sklepy, przystanek komunikacji, a także szkoły i przedszkola.

Dwaj mężczyźni w wielu 20 i 35 lat zginęli we wtorek w południe na osiedlu mieszkaniowym w Oggersheim, dzielnicy Ludwigshafen w wyniku ataku nożownika. Sprawca, 25-letni Somalijczyk, uciekł z miejsca zbrodni i kilkaset metrów dalej, w aptece, zranił dużym nożem trzecią osobę - 27-latka.

Policja postrzeliła nożownika, został zatrzymany. Motywy jego czynu są na razie niejasne. - Nie chcemy spekulować - poinformowała policja.

Atak nożownika w niemieckim Ludwigshafen. Zginęły dwie osobyShutterstock

Według dotychczasowych ustaleń, trzy ofiary ataku nożownika - dwóch zabitych i jeden ranny - to Niemcy. Późnym popołudniem policja potwierdziła, że życiu rannego nic nie zagraża. To samo dotyczy postrzelonego sprawcy.

Trwa śledztwo, burmistrz zapowiada żałobę

- W wielokierunkowe śledztwo zaangażowany jest Urząd Policji Kryminalnej Nadrenii-Palatynatu - przekazał Michael Ebling, szef MSW Nadrenii-Palatynatu. Jak podkreślił Ebling, w pobliżu miejsca zbrodni przebywało dużo ludzi, znajdują się tam sklepy, przystanek komunikacji, a także szkoły i przedszkola. Świadkom zdarzenia oraz osobom udzielającym pomocy zapewniono pomoc psychologiczną.

Oggersheim to licząca około 20 tysięcy mieszkańców dzielnica Ludwigshafen. Burmistrz Ludwigshafen Jutta Steinruck zapowiedziała, że zleciła przygotowanie żałobnych flag.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości