Angela Merkel napisze książkę. "Chce wyjaśnić najważniejsze decyzje polityczne"

Źródło:
PAP

Była kanclerz Niemiec Angela Merkel wspólnie z szefową swojego biura Beate Baumann napisze książkę. Jak informują niemieckie, ma to być czysto "polityczna biografia". Jak deklarowała współpracownica byłej kanclerz, książka powstanie bez pomocy dziennikarzy i ghostwriterów.

- Kanclerz nie chce opowiadać całego swojego życia, chce wyjaśnić najważniejsze decyzje polityczne własnymi słowami, odwołując się do swojej drogi życiowej - powiedziała tygodnikowi "Der Spiegel" Beate Baumann, wieloletnia współpracowniczka Angeli Merkel.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Książka będzie wspólnym projektem Merkel i Baumann, które współpracują ze sobą od prawie 30 lat. Według Baumann, realizacja planów ma trwać od dwóch do trzech lat, nie ma jeszcze wydawcy. Nie przewiduje się wsparcia autorów z zewnątrz. - Kanclerz i ja jesteśmy pewne: jeśli mamy napisać tę książkę, to same, to znaczy bez ghostwriterów, bez historyków, bez dziennikarzy - tłumaczyła. 

16 lat kanclerz Angeli Merkel

Angela Merkel rządziła Niemcami przez 16 lat. Za rządów kanclerza Helmuta Kohla Merkel była w latach 1991-1994 federalną minister ds. kobiet i młodzieży, a w 1994 roku na cztery lata objęła kierownictwo ministerstwa środowiska. Była przewodniczącą chadeckiej partii CDU od 2000 do 2018 roku.

W ubiegłym tygodniu Merkel przekazała urząd kanclerski swojemu następcy, socjaldemokracie Olafowi Scholzowi.

Europejscy przywódcyPAP

Autorka/Autor:ft\mtom

Źródło: PAP