"Latem uwielbiał skakać do basenu, żył dla resztek ze stołu i miał wspaniałą sierść". Obamowie pożegnali Bo

TVN24 | Świat

Autor:
momo
Źródło:
tvn24.pl, CNN, Reuters

Dziś nasza rodzina straciła prawdziwego przyjaciela i lojalnego towarzysza - napisał w sobotę na Twitterze były prezydent USA Barack Obama, informując o śmierci swojego psa imieniem Bo. "To było trudne popołudnie dla naszej rodziny" - wyznała była pierwsza dama Michelle Obama. Jak dodała, zwierzak "przegrał walkę z rakiem".

Bo, portugalski pies dowodny, trafił do rodziny Obamów krótko po ich przeprowadzce do Białego Domu w 2009 roku. W ten sposób Barack Obama dopełnił obietnicy, jaką złożył swoim córkom - Sashy i Mali. Czworonóg miał być dla nich nagrodą za czas i poświęcenie podczas kampanii wyborczej. Kilka lat później Obamowie przygarnęli suczkę tej samej rasy, która otrzymała imię Sunny. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Nasza rodzina stracilła prawdziwego przyjaciela"

W sobotę były prezydent USA poinformował, że "rodzina straciła prawdziwego przyjaciela i lojalnego towarzysza".

"Przez ponad dekadę był stałą i łagodną częścią naszego życia. W nasze dobre dni, nasze złe dni i każdy dzień pomiędzy, zawsze cieszył się, że nas widzi" - napisał Barack Obama na Twitterze, pod swoim wspólnym zdjęciem z Bo.

"Znosił całe zamieszanie, jakie wiązało się z mieszkaniem w Białym Domu, głośno szczekał, ale nigdy nie gryzł, latem uwielbiał skakać do basenu, był niewzruszony w kontaktach z dziećmi, żył dla resztek ze stołu jadalnianego i miał wspaniałą sierść" - wspominał pieska Barack Obama, który zakończył drugą kadencję na stanowisku prezydenta w 2017 roku. "Był dokładnie tym, czego potrzebowaliśmy i czymś znacznie więcej, niż kiedykolwiek się spodziewaliśmy. Będzie nam go bardzo brakowało" - dodał. 

"To było trudne popołudnie dla naszej rodziny"

Futrzanego przyjaciela rodziny Obamów pożegnała w mediach społecznościowych także żona Baracka, Michelle. Była pierwsza dama poinformowała, że pies w wieku 12 lat "przegrał walkę z rakiem".

"To było trudne popołudnie dla naszej rodziny. Pożegnaliśmy naszego najlepszego przyjaciela - Bo" - napisała Michel Obama. Podziękowała Amerykanom za "miłość, jaką okazywali mu przez lata".

"Proszę, uściskajcie od nas futrzatych członków swoich rodzin nieco mocniej tego wieczoru. I pogłaszczcie ich od nas po brzuszkach" - dodała Michelle.

Autor:momo

Źródło: tvn24.pl, CNN, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@BarackObama