Nazarbajew przeziębiony, nie poleci do Armenii

akorda.kzPrezydent Nazarbajew ma 76 lat

Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew odwołał z powodu przeziębienia podróż do Armenii - poinformowała jego kancelaria. Dodała, że nie ma obaw o ogólny stan zdrowia prezydenta. Nazarbajew miał udać się do Erywania na szczyt państw regionu.

Kancelaria prezydenta Kazachstanu - która rzadko podaje informacje na temat zdrowia 76-letniego szefa państwa - już we wtorek ogłosiła, że Nazarbajew leczy się z przeziębienia. Zdaniem agencji Reutera miało to sugerować, że Nazarbajew może nie udać się do Erywania na szczyt państw Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ros. ODKB).

Do tej poradzieckiej organizacji regionalnej - oprócz Kazachstanu - należą Rosja, Białoruś, Kirgistan, Tadżykistan i Armenia.

Na spotkaniu przywódców ODKB w stolicy Armenii, które odbędzie się w piątek, Kazachstan ma reprezentować premier Bakytżan Sagintajew.

Reuters odnotowuje, że stosunki na linii Astana-Erywań są napięte od kwietnia, gdy w obliczu kolejnej odsłony konfliktu między Armenią i Azerbejdżanem o Górski Karabach władze Kazachstanu nalegały, by spotkanie innej organizacji regionalnej - Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej - odbyło się poza Armenią, która miała być jego gospodarzem.

Autor: tas\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: akorda.kz

Pozostałe wiadomości