Kłótnia o wakacje kredytowe, wypadek w Kopalni Piast, Wałęsa w szpitalu

Źródło:
PAP, TVN24
Waldemar Buda (PiS) o przedłużeniu wakacji kredytowych
Waldemar Buda (PiS) o przedłużeniu wakacji kredytowychTVN24
wideo 2/5
Waldemar Buda (PiS) o przedłużeniu wakacji kredytowychTVN24

Sprawa przedłużenia wakacji kredytowych budziła we wtorek duże emocje. W Kopalni Piast w Bieruniu doszło do wypadku. Lech Wałęsa trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć 6 grudnia.

1. Znana godzina głosowania nad rządem Morawieckiego i wyborem premiera

W poniedziałek 11 grudnia o godzinie 15. w Sejmie dojdzie do głosowania nad wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego, a już pięć godzin później na premiera może zostać wybrany Donald Tusk - wynika z harmonogramu Sejmu opublikowanego we wtorek wieczorem.

We wtorek 12 grudnia Sejm zbierze się ponownie. O godzinie 9 nastąpi "przedstawienie przez Prezesa Rady Ministrów programu działania oraz składu Rady Ministrów wraz z wnioskiem w sprawie wyboru Rady Ministrów".

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kiedy głosowanie nad rządem Morawieckiego, kiedy w sprawie rządu Tuska? Jest plan obrad Sejmu na 11 i 12 grudnia

2. Awantura o wakacje kredytowe

Sprawa przedłużenia wakacji kredytowych budzi duże emocje. Projektami w tej sprawie miała się zająć we wtorek sejmowa Komisja Finansów Publicznych, jednak posiedzenie zostało odwołane.

Taka decyzja oburzyła posła Prawa i Sprawiedliwości Waldemara Budę. W związku z tym w Sejmie doszło do gorącej wymiany zdań między byłym ministrem rozwoju i technologii oraz Januszem Cichoniem z Koalicji Obywatelskiej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Awantura o wakacje kredytowe. "To niepoważna sytuacja"

3. Wypadek w Kopalni Piast

Jak poinformował we wtorek rzecznik Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski, o godzinie 16.10 w Kopalni Piast w Bieruniu na poziomie 650 metrów doszło do wypadku. Rzecznik zapewnił, że kopalnia powoła komisję, która zbada jego przyczyny.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wypadek w Kopalni Piast. Dwóch górników w szpitalu

4. Lech Wałęsa w szpitalu

Lech Wałęsa trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem, o czym poinformował na Facebooku. Od kilku dni przebywał w Ustce (województwo pomorskie).

To już drugi raz, kiedy były prezydent choruje na COVID-19. Jak powiedział jego sekretarz, Wałęsa "przechodzi to ciężko".

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lech Wałęsa w szpitalu. Były prezydent ma COVID-19

5. Oddano hołd zastrzelonym policjantom

W wielu miastach w Polsce, w tym we Wrocławiu, Warszawie, Szczecinie oraz Łodzi o godzinie 17 zawyły syreny radiowozów. To hołd dla dwóch policjantów, którzy zostali postrzeleni w sobotę na służbie przez poszukiwanego listem gończym Maksymiliana F. Funkcjonariusze zmarli w poniedziałek w wyniku odniesionych ran.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Hołd dla zastrzelonych policjantów. W całej Polsce zawyły syreny

Autorka/Autor:asty/kab

Źródło: PAP, TVN24