Weszli do baru i otworzyli ogień, nie żyje co najmniej 12 osób. Trwają poszukiwania napastników

Autor:
momo//now
Źródło:
PAP, CNN
Strzelanina w barze w Irapuato w Meksyku
Strzelanina w barze w Irapuato w Meksyku
Google Earth
Irapuato

Nieznani sprawcy otworzyli ogień w jednym z barów w meksykańskim mieście Iraputo - poinformowały władze lokalne. Zginęło co najmniej 12 osób, a trzy zostały ranne - podaje CNN. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. To kolejna strzelanina ze skutkiem śmiertelnym, do jakiej dochodzi w stanie Guanajuato, w którym od lat trwa brutalna wojna między rywalizującymi gangami narkotykowymi.

Do strzelaniny doszło w sobotę około godziny 20 czasu lokalnego w barze w mieście Irapuato w stanie Guanajuato w środkowym Meksyku. 

Ratownicy medyczni potwierdzili śmierć sześciu kobiet i sześciu mężczyzn, trzy osoby zostały ranne.

Policji nie udało się na razie schwytać sprawców - przekazano w oświadczeniu władz miasta. Nie jest jasne, kim są ofiary, ani ilu napastników brało udział w strzelaninie - zaznacza CNN.

Wojny gangów

Leżący w środkowym Meksyku stan Guanajuato jest ważnym ośrodkiem przemysłu motoryzacyjnego. W ostatnich latach dochodziło w nim do gwałtownych aktów przemocy powiązanych z wojną rywalizujących ze sobą gangów narkotykowych - informuje Reuters.

21 września w innym mieście tego stanu - Tarimoro, w podobnym ataku na bar zastrzelono 10 osób.

Policjanci meksykańscy. Zdjęcie ilustracyjneShutterstock

Od 2006 roku, gdy rząd Meksyku rozpoczął kontrowersyjną operację militarną przeciw kartelom w wojnach narkotykowych, zginęło w sumie około 340 tysięcy osób. Większość tych zabójstw przypisywana jest organizacjom przestępczym.

Rządzący od 2018 roku prezydent Manuel Lopez Obrador wciąż zmaga się z realizacją swojej obietnicy zmniejszenia skali przemocy w Meksyku - zaznacza Reuters.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo//now

Źródło: PAP, CNN

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości