Dwa śmigłowce zderzyły się w powietrzu. 10 osób nie żyje 

Źródło:
PAP, Reuters
Dwa śmigłowce zderzyły się w Malezji. Służby na miejscu katastrofy
Dwa śmigłowce zderzyły się w Malezji. Służby na miejscu katastrofy
Reuters
Dwa śmigłowce zderzyły się w Malezji. Służby na miejscu katastrofyReuters

Co najmniej dziesięć osób zginęło w wyniku zderzenia dwóch śmigłowców podczas przygotowań do defilady w Malezji - poinformowała marynarka wojenna tego kraju. Lokalne media opublikowały nagranie, na którym widać moment katastrofy.

Do zdarzenia doszło w bazie marynarki wojennej Lumut w zachodnim stanie Perak we wtorek o godzinie 9:32 czasu miejscowego. Dwa śmigłowce marynarki wojennej zderzyły się w powietrzu podczas przygotowań do defilady, w wyniku czego śmierć poniosło 10 członków załogi - podała malezyjska marynarka wojenna w oświadczeniu. "Na miejscu potwierdzono śmierć wszystkich ofiar, po czym przesłano je do szpitala wojskowego bazy marynarki wojennej Lumut w celu identyfikacji" - poinformowała marynarka wojenna.

ZOBACZ TEŻ: Dwa śmigłowce runęły do wody

Zderzenie dwóch śmigłowców. Dochodzenie

Na ziemi nikt nie zginął, wszystkie ofiary to załogi śmigłowców - podkreśla agencja Reutera, powołując się na lokalne służby ratownicze. Nagranie opublikowane w lokalnych mediach pokazuje, że do katastrofy doszło, kiedy jeden z lecących nisko w szyku śmigłowców przeciął wirnik drugiego, po czym oba runęły na ziemię.

Marynarka wojenna oświadczyła, że przeprowadzi dochodzenie w celu ustalenia przyczyn wypadku. Minister obrony Mohamed Khaled Nordin powiedział, że śmigłowce przygotowywały się do parady z okazji 90. rocznicy powstania Królewskiej Malezyjskiej Marynarki Wojennej, która odbędzie się w sobotę.

Służby na miejscu katastrofy Reuters

ZOBACZ TEŻ: Katastrofa śmigłowca w Norwegii. Z wody wydobyto sześć osób, jedna nie żyje

Autorka/Autor:wac//am

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Reuters