Świat

Laba dla studentów na Euro

Świat

 
fot.PAP-EPA/sxc.hu Studenci dostaną wolne podczas Euro

Finały mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii to wielkie piłkarskie święto, ale skorzystają na nim nie tylko kibice. Cieszą się też studenci z uniwersytetu w Klagenfurcie, którym władze szkoły zapewniły trzy dni wolnego, na czas zmagań na piłkarskiej murawie.

Studenci z Uniwersyteu w Klagenfurcie zostali poinformowani, że uczelnia w dniach 12, 13 i 16 czerwca zawiesi swoją działalność. Żacy będą mogli rzucić książki w kąt i kibicować swoim ulubionym drużynom.

-Bliskość uniwersytetu do stadionu nie pozwala nam na to, by zajęcia normalnie mogły się odbyć. Dlatego podjęliśmy decyzję o zamknięciu na ten okres uczelni. W okolicy będzie na pewno panował chaos komunikacyjny, tak będzie lepiej dla nas i dla kibiców - mówi rektor Adrian Heinrich C. Mayr.

W trakcie EURO 2008 w Klagenfurcie, stolicy Karyntii odbędą się trzy mecze rundy eliminacyjnej. Specjalnie z okazji EURO 2008 zbudowano tu nowy, bardzo nowoczesny stadion, który już w chwili otwarcia we wrześniu 2007 roku stał się nowym symbolem miasta.

Źródło: Dziennik

Źródło zdjęcia głównego: fot.PAP-EPA/sxc.hu