Książę Karol zakażony koronawirusem

TVN24 | Świat

Autor:
mart/adso
Źródło:
Reuters, PAP
Książę Karol zakażony koronawirusemTVN24
wideo 2/36
TVN24Książę Karol zakażony koronawirusem

Książę Karol, następca brytyjskiego tronu i syn królowej Elżbiety II, ma koronawirusa. Pozytywny wynik testu na obecność patogenu SARS-CoV-2 potwierdziła siedziba księcia Walii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO>>>

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Karol jest najstarszym synem królowej Elżbiety II i ma 71 lat.

"Książę Walii uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez siedzibę księcia Walii, czyli Clarence House.

"Wykazuje łagodne objawy, ale poza tym pozostaje w dobrym zdrowiu i pracował w domu przez ostatnie kilka dni jak zwykle" - dodano.

Książę Karol ma 71 lat
PAP/EPA/NEIL HALL

"Księżna Kornwalii również została przetestowana, ale nie ma wirusa" - poinformowało Clarence House. Książę i jego żona, Camilla, izolują się w domu w Szkocji. Testy zostały przeprowadzone przez oddział NHS (publiczna służba zdrowia - red.) w Aberdeenshire, który spełnia kryteria wymagane do przeprowadzenia testów.

Jak napisano w oświadczeniu, "nie jest możliwe ustalenie, od kogo książę złapał wirusa ze względu na dużą liczbę zadań, które wykonał w ramach swojej publicznej roli w ciągu ostatnich tygodni".

Jak podaje Reuters, powołując się na źródło w Pałacu Buckingham, książę Karol ostatni raz widział się z królową 12 marca. Pałac Buckingham zapewnił, że Elżbieta II pozostaje w dobrym zdrowiu. Dodano, że postępuje ona zgodnie z zaleceniami lekarzy.

Ostatnie publiczne wydarzenie, w którym uczestniczył książę Karol miało miejsce 12 marca, jednak jak podała agencja Press Association, później brał on jeszcze udział w kilku prywatnych spotkaniach i wszyscy ich uczestnicy zostali poinformowano o konieczności kwarantanny.

mart/adso

Źródło: Reuters, PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/NEIL HALL

Tagi:
Raporty: