TVN24 | Świat

Koronawirus w Holandii. Limburgia zachodnioeuropejskim epicentrum pandemii

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Koronawirus w Holandii
ReutersW styczniu gabinet Marka Ruttego podał się do dymisji

W środę w Holandii odnotowano najwyższą od początku pandemii liczbę zakażeń koronawirusem. Holenderska Agencja Prasowa informuje, że nowym zachodnioeuropejskim epicentrum pandemii COVID-19 stała się holenderska prowincja Limburgia.

"Granicząca z Belgią holenderska prowincja Limburgia jest zachodnioeuropejskim epicentrum pandemii COVID-19" - informuje Holenderska Agencja Prasowa (ANP). W ciągu dwóch ostatnich tygodni 22 482 mieszkańców prowincji uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa. COVID-19 stwierdzono u 1 na 50 mieszkańców (2012 na 100 tysięcy).

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Wszystkie prowincje Holandii oznaczone są na europejskiej mapie zagrożenia pandemicznego kolorem ciemnoczerwonym. Oprócz Limburgii także 16 innych regionów europejskich ma ponad 2 tysiące infekcji na 100 tysięcy osób.

Sytuacja epidemiczna w Holandii

W środę odnotowano w Holandii najwyższą od początku pandemii liczbę zakażeń koronawirusem - 23 789. W związku z tym rząd planuje pilne wprowadzenie nowych obostrzeń.

Koronawirus w HolandiiPhil nijhuis/PAP/EPA

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM) przez dziewięć dni z rzędu notował liczbę infekcji powyżej 20 tysięcy. W ciągu ostatnich siedmiu dni zarejestrował 156 921 zachorowań, co oznacza średnio 22 417 potwierdzonych infekcji dziennie.

W ciągu ostatnich 24 godzin na COVID-19 zmarło 50 chorych. Jak podaje RIVM, w ciągu ostatnich siedmiu dni zarejestrowano 271 zgonów, średnio prawie 39 dziennie. To najwyższy poziom od 8 marca. W szpitalach przebywa obecnie 2535 pacjentów z COVID-19 z czego 505 osób na oddziałach intensywnej terapii.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: konkret24