MSZ Niemiec ostrzega przed podróżami do Brukseli. Osoby powracające poddawane testom lub kwarantannie

Źródło:
PAP
Koronawirus w BelgiiReuters
wideo 2/2
Koronawirus w BelgiiReuters

Niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych ostrzegło w piątek swoich obywateli przed wyjazdami do Brukseli z powodu wysokiego wskaźnika zakażeń koronawirusem w stolicy Belgii.

W związku z wysokim wskaźnikiem zakażeń koronawirusem w Belgii Niemcy ostrzegają swoich obywateli przed podróżami do Brukseli. Zwracają uwagę także, by nie podejmować mniej ważnych podróży do krajów i regionów Unii Europejskiej, w których w ciągu ostatniego tygodnia odnotowano ponad 50 przypadków zakażenia koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Obecnie obowiązuje ostrzeżenie przed nieistotnymi turystycznymi podróżami do stolicy Brukseli i prowincji Antwerpia" - poinformowało ministerstwo na swojej stronie internetowej z poradami dotyczącymi podróży. Ograniczenia oznaczają, że osoby powracające są poddawane obowiązkowemu testowi na obecność wirusa, a w przypadku odmowy - dwutygodniowej kwarantannie.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Mieszkańcy Brukseli muszą od niedawna nosić maseczki przez cały czas przebywania na zewnątrz. Nakaz ten został wprowadzony, gdy liczba zakażeń koronawirusem znacznie się zwiększyła.

W pierwszych tygodniach sierpnia średnia dobowa liczba zakażeń przekraczała 500 osób na dobę. Do tej pory w Belgii wykryto 79 479 infekcji koronawirusem, blisko 10 tysięcy osób zmarło na COVID-19.

Autorka/Autor:asty/dap

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: