Niemcy nie wykluczają większych obostrzeń przed Bożym Narodzeniem

Autor:
mart\mtom
Źródło:
PAP

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz oraz premierzy krajów związkowych nie wykluczają możliwości przyjęcia kolejnych zaostrzonych przepisów w celu zwalczania pandemii COVID-19 przed Bożym Narodzeniem. Na czwartkowym spotkaniu nie podjęto jednak żadnych nowych decyzji.

Olaf Scholz ogłosił w czwartek wieczorem na konferencji prasowej, że nowy zespół kryzysowy ds. koronawirusa spotka się w przyszłym tygodniu po raz pierwszy z przedstawicielami landów, aby jeszcze bardziej przyspieszyć kampanię szczepień. Na razie nie podjęto decyzji w sprawie zaostrzenia obostrzeń, ale nie jest wykluczone wprowadzenie ich przed Bożym Narodzeniem.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

W przyszłym tygodniu w Urzędzie Kanclerskim po raz pierwszy zbierze się także nowa Rada Ekspertów ds. COVID-19. Jeśli zaistnieje pilna potrzeba podjęcia nowych działań w celu zwalczania pandemii, odpowiednie kroki zostaną szybko podjęte - zapewnił Scholz.

Szef rządu federalnego ponownie zaapelował do obywateli o zaszczepienie się i powtórzył, że celem jest osiągnięcie do 30 milionów pierwszych, drugich i dodatkowych szczepień do końca roku.

W związku z zaostrzającą się sytuacją pandemiczną premier Nadrenii Północnej-Westfalii Hendrik Wuest wezwał nowy rząd federalny do szybkiego wdrożenia obowiązkowych szczepień. - Szczepienia są i pozostaną najsilniejszą bronią w walce z wirusem - powiedział Wuest po spotkaniu.

Autor:mart\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Tagi:
Raporty: