Nagły wzrost zakażeń koronawirusem w Grecji. Rząd rozszerza obowiązek noszenia maseczek

TVN24 | Świat

Autor:
mart//rzw
Źródło:
Reuters
10 tysięcy euro mandatu za imprezę na plaży na wyspie Korfuenimerosi.com
wideo 2/36
enimerosi.com10 tysięcy euro mandatu za imprezę na plaży na wyspie Korfu

Grecja wprowadzi obowiązek noszenia maseczek na pokładach promów pływających na jej wyspy, rozszerzając dotychczas obowiązujące nakazy. Zmiany następują po nagłym zwiększeniu się liczby infekcji koronawirusem, które może zakłócić sezon turystyczny w tym kraju.

Grecja odnotowała w sobotę 110 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To najwyższy jednodniowy wzrost od kilku tygodni. W niedzielę wykryto kolejnych 75 przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

"Kluczowe znaczenie dla uniknięcia bardziej drastycznych środków"

W ubiegłym tygodniu Grecja wprowadziła obowiązek noszenia masek we wszystkich zamkniętych pomieszczeniach publicznych, a także na zewnątrz - tam, gdzie nie można zachować odpowiedniego dystansu społecznego. Nakazanie zakrywania nosa i ust na promach kursujących na greckie wyspy jest kolejnym krokiem.

- Przestrzeganie tego ograniczenia ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia bardziej drastycznych środków, które zmniejszyłyby limity pasażerów na statkach - powiedział dziennikarzom rzecznik rządu Stelios Petsas.

Nowe ograniczenie będzie obowiązywało od wtorku przynajmniej do 18 sierpnia, kiedy sezon wakacyjny osiągnie szczyt.

Jak dotąd Grecja potwierdziła 4662 przypadki COVID-19 i 208 ofiar śmiertelnych, co jest stosunkowo małą liczbą w porównaniu z wieloma krajami europejskimi. Liczba przypadków wzrasta jednak od końca maja.

Cypr wprowadza obowiązkowe testy dla podróżnych z Grecji

Cypr poinformował w niedzielę, że wprowadzi obowiązkowe testy dla wszystkich przybywających z Grecji od 6 sierpnia. - Jest to decyzja, której osobiście nie rozumiem, uważam, że jest błędna lub przynajmniej nie znam kryteriów, na których została oparta - powiedział w wywiadzie dla radia Parapolitika grecki minister turystyki Harry Theocharis. - Mam nadzieję, że będzie jakaś komunikacja, pewne porozumienie między epidemiologami z obu stron - powiedział, zapewniając, że Grecja jest krajem bezpiecznym.

Autor:mart//rzw

Źródło: Reuters

Tagi:
Raporty: