Urodziny na oddziale intensywnej terapii 

Źródło:
Reuters

Personel jednego ze szpitali w Atenach urządził symboliczne urodziny pacjentce hospitalizowanej na oddziale intensywnej terapii z powodu COVID-19. Kobieta od kilkunastu dni walczy ze skutkami zakażenia koronawirusem. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Kobieta o imieniu Atanazja w piątek 24 kwietnia obchodziła 64. urodziny. Od kilkunastu dni przebywa jednak w szpitalu Sotiria w stolicy Grecji, Atenach z powodu zakażenia koronawirusem. Personel szpitala postanowił zrobić 64-latce niespodziankę. Medycy podarowali kobiecie przyozdobione świeczkami ciastka. Przy łóżku na oddziale intensywnej terapii odśpiewali jej także "sto lat".

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

Grecja walczy z pandemią

Od początku pandemii COVID-19 w Grecji potwierdzono 2534 przypadki zakażenia koronawirusem oraz 136 ofiary śmiertelne. Jak podają władze, w całym kraju pod respiratorami znajduje się 46 pacjentów. 577 osób wyzdrowiało.

Jak zaznacza Agencja Reutera, liczba ofiar pandemii w Grecji jest niewielka w porównaniu z krajami takimi jak Włochy, Hiszpania czy Francja, ale narasta obawa o rozprzestrzenianie się choroby pośród przebywających w tym kraju migrantów. Grecki rząd planuje jednak stopniowe łagodzenie środków zapobiegawczych.

Autorka/Autor:ft

Źródło: Reuters

Tagi:
Raporty: