TVN24 | Świat

"Bardzo rzadki moment". W Belgii zmarła zakażona koronawirusem 12-latka

TVN24 | Świat

Autor:
akw/kg
Źródło:
PAP, Sky News, rtbf.be
W Belgii zmarła 12-latka. Jest to najmłodsza ofiara koronawirusa w Europie
W Belgii zmarła 12-latka. Jest to najmłodsza ofiara koronawirusa w Europie TVN24
wideo 2/21
TVN24W Belgii zmarła 12-latka. Jest to najmłodsza ofiara koronawirusa w Europie

W ciągu ostatniej doby w Belgii zakażenie koronawirusem stwierdzono u 876 kolejnych osób, a zmarło 98. Jak poinformowały władze, wśród nich jest 12-latka, co - jak podkreślają - jest niezwykle rzadkim przypadkiem.

Według Sky News, 12-latka jest jak dotąd w Europie najmłodszą zmarłą pacjentką zakażoną koronawirusem.

Emmanuel Andre, rzecznik rządowej komórki kryzysowej do walki z epidemią, powiedział na konferencji prasowej, że to "wzruszający i ciężki moment, ponieważ dotyczy dziecka". - Ten moment zasmucił świat medycyny i nauki - przyznał.

- Myślimy o jej rodzinie i bliskich. To bardzo rzadki moment, który jednocześnie głęboko nas zasmuca - mówił. - Dzieci należą do grupy niskiego ryzyka, jeśli chodzi o poważne komplikacje. Zawsze powtarzaliśmy jednak, że infekcja może zaatakować każdego. Osoby z każdej grupy wiekowej mogą transmitować wirus na osoby wokół nich - tłumaczył. - Dzisiaj w szpitalach, także na intensywnej terapii, leżą osoby młodsze od osób z grupy największego ryzyka - dodał.

Nie ma na razie informacji, czy nastolatka cierpiała na inne choroby.

W Belgii choruje ponad 12 tysięcy osób

Z powodu wywoływanej przez koronawirusa choroby COVID-19 w Belgii zmarło dotąd 705 osób.

Hospitalizowanych jest 4920 osób (to 485 więcej niż dzień wcześniej), w tym 1021 na oddziałach intensywnej terapii (to 94 więcej). Łącznie w kraju choruje ponad 12 700. W sumie 1696 pacjentów wypisano ze szpitala, w tym 168 w ciągu ostatnich 24 godzin. Kraj jest aktualnie 10. państwem pod względem zaawansowania epidemii i liczby chorych.

Autor:akw/kg

Źródło: PAP, Sky News, rtbf.be

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości