Ludzie chronią się w kijowskim metrze "To chyba najbezpieczniejsze miejsce w mieście"

Autor:
tm/
tam
Źródło:
TVN24
Ołeh Biłecki: Przynajmniej niektórzy z tych ludzi przebywają tu chyba od czwartku (materiał z 25.04.2022)
Ołeh Biłecki: Przynajmniej niektórzy z tych ludzi przebywają tu chyba od czwartku (materiał z 25.04.2022)TVN24
wideo 2/24
ROZMOWA METRO KIJÓW 1

Mieszkańcy Kijowa koczują na stacjach metra. Chronią się też na terenie parkingów podziemnych. - W tej chwili to chyba najbardziej spokojne i najbardziej bezpieczne miejsce - mówił, na antenie TVN24, Ołeh Biłecki, dziennikarz Ukraina 24.

Ołeh Biłecki, dziennikarz Ukraina 24, z dziennikarzami TVN24 rozmawiał ze stacji kijowskiego metra. Za jego plecami widać było przebywających tam ludzi. - Przynajmniej niektórzy z tych ludzi są tu chyba od wczoraj. To chyba najbardziej spokojne i najbardziej bezpieczne miejsce w Kijowie w tej chwili - mówił w piątkowe południe, na antenie TVN24 Ołeh Biłecki, dziennikarz Ukraina 24.

Atak Rosji na Ukrainę. Czytaj relację w tvn24.pl >>>

Na ulicach Kijowa pustki

Dodał, że w czwartek (24 lutego) widział też ludzi chroniących się na terenie parkingów podziemnych. - Mieli przy sobie koce, karimaty czy materace. Widziałem też, jak ludzie kupują wodę i kasze żeby przetrwać czasy kryzysowe - powiedział. I dodał, że - wśród mieszkańców miasta - nie zauważył chaosu czy paniki.

Czytaj też: Relacje mieszkańców ukraińskich miast po rosyjskim ataku

Jak mówił Biłecki, w piątek gdy wyszedł z metra po zakończeniu godziny policyjnej, na ulicach Kijowa zastał pustki. - Było tylko kilku ludzi i kilka samochodów. To nie był normalny poranek w Kijowie. Mieszka tu, według nieoficjalnych danych, cztery miliony ludzi. W normalnej sytuacji każdego poranka na mostach i drogach są korki - relacjonował na antenie TVN24.

Dodał, że obecnie nikt nigdzie nie jedzie. - Jedni są w domach, inni w schronach, inni w metrze - mówił.

W mieszkaniu plecak z dokumentami, jedzeniem i ubraniem

Opowiadał też, że - jak, jego zdaniem, chyba teraz każdy w Kijowie - ma w mieszkaniu placek z dokumentami, jedzeniem czy ubraniem. - Ten plecak stoi przy wyjściu z mieszkania. Policzyłem, że z mieszkania do schronu na parkingu podziemnym mam około trzech minut drogi - tłumaczył Biłecki.

Stwierdził, że nie ma innej opcji niż ta, żeby zachowywać spokój. - Każdy ma ten wspomniany plecak i każdy - przynajmniej wszyscy z kręgu moich znajomych - wie gdzie jest schron - opowiadał dziennikarz.

Dziennikarz Ukraina 24 ze stacji kijowskiego metra: To chyba najbardziej spokojne i najbardziej bezpieczne miejsce w mieście
Dziennikarz Ukraina 24 ze stacji kijowskiego metra: To chyba najbardziej spokojne i najbardziej bezpieczne miejsce w mieścieTVN24

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO
Ludzie chronią się na stacjach metra w Kijowie

Autor:tm/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości