Jak odchudzić płód?

 
sxc.huNaukowcy zachęcają mamy do ruchu

Otyłe i unikające sportu mamy rodzą dzieci większe i bardziej w przyszłości narażone na problemy ze zdrowiem - ustalili naukowcy z Nowej Zelandii i USA. Recepta na poprawę zdrowia ciężarnej i płodu jest jednak prosta - wystarczą już lekkie, ale regularne ćwiczenia.

Naukowcy przebadali 84 mamy, będące w pierwszej ciąży. Wyniki wskazują jednoznacznie - lekkie ćwiczenia podczas ciąży wyjdą na zdrowie kobietom i ich maluchom.

Połowa kobiet była poproszona o regularną jazdę na rowerze - 40 min. po pięć razy w tygodniu, przynajmniej do 36. tygodnia ciąży. Grupa kontrolna mogła sobie w tym czasie pooglądać telewizję.

Mamy - ćwiczcie!

Porównanie noworodków pokazało, że dzieci mam z jednej i drugiej grupy nie różniły się średnim wzrostem. Natomiast te urodzone przez kobiety aktywnie ćwiczące, były średnio o 143 gramy lżejsze. Wnioski naukowców są jednoznaczne: ruch dziecku nie szkodzi, a pozwala zadbać o jego linię jeszcze w łonie matki.

Konsekwencje tego stanu rzeczy to nie tylko bobasy szczuplejsze, ale także bardziej zdrowe. Jak bowiem wykazał szereg wcześniej przeprowadzanych badań, grubsze dzieci są bardziej narażone na problemy zdrowotne na późniejszych etapach życia.

Źródło: BBC News

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Pozostałe wiadomości