Izrael i Palestyńczycy bliżej zgody

Aktualizacja:

Przedstawiciele Palestyny i Izraela poinformowali, że osiągnęli istotny postęp przed nowymi rokowaniami pokojowymi, które mają rozpocząć się w środę, dzień po wtorkowej konferencji w amerykańskim Annapolis.

Zasadniczą sprawą poruszaną na rozmowach w Stanach Zjednoczonych jest dokument, będący podstawą przyszłych negocjacji. - Jest istotny postęp, jeśli chodzi o porozumienie w sprawie wspólnego dokumentu - potwierdził rzecznik izraelskiego MSZ Mark Regev.

W podobnym duchu wypowiadał się negocjator Autonomii Palestyńskiej Jaser Abed Rabbo. Zapewnił też, że jeszcze w poniedziałek wieczorem dokument zostanie opublikowany i potwierdził, że w środę rozpoczną się rozmowy z udziałem prezydenta Mahmuda Abbasa.

Dziś też ma się odbyć trójstronne spotkanie amerykańskiej sekretarz stanu Condoleezzy Rice, przewodniczącego delegacji palestyńskiej Ahmada Korei i izraelskiej minister spraw zagranicznych Cipi Liwni. Dziś też prezydent Bush spotkał się osobno z premierem Izraela Ehudem Olmertem i Abbasem w Waszyngtonie.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości