Iran. Kilkudziesięciu parlamentarzystów zakażonych koronawirusem

Źródło:
PAP

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u kilkudziesięciu irańskich parlamentarzystów. Według posła Alireza Salimi, cytowanego przez irańskie media, pozytywne wyniki testów w kierunku SARS-CoV-2 miało otrzymać około 50 spośród 290 członków parlamentu. Mimo tej sytuacji, prace izby nie zostaną zawieszone.

Irańskie media powołują się na wypowiedź posła Alireza Salimiego, który w sobotę poinformował, że około 50 spośród 290 irańskich parlamentarzystów otrzymało w ostatnim czasie pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa. Według posła posiedzenia parlamentu w przyszłym tygodniu nie zostały odwołane, jednak będą przeprowadzone z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

W kwietniu 2021 roku prace irańskiego parlamentu zawieszono z powodu rozprzestrzenienia się SARS-CoV-2 wśród posłów. Na początku pandemii kilku parlamentarzystów zmarło w związku z zakażeniem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Koronawirus w Iranie

Iran odnotował w ostatnim czasie gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Informowano średnio o ponad 30 tysiącach infekcji dziennie. Według danych ministerstwa zdrowia, w ciągu ostatnich 24 godzin liczba nowych przypadków wyniosła 23 130.

W liczącym 85 milionów mieszkańców Iranie odnotowano łącznie ponad 6,5 miliona przypadków zakażeń SARS-CoV-2 od początku pandemii i ponad 132,5 tysiące zgonów związanych z COVID-19. Ponad 50 milionów osób otrzymało dwie dawki szczepionki, a ponad 19 milionów także dawkę przypominającą.

Autorka/Autor:kk/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kanisorn Pringthongfoo / Shutterstock

Tagi:
Raporty: