Przyjechał do luksusowego hotelu na jedną noc, został ponad 600. Nie zapłacił za żadną, twierdzą śledczy

Źródło:
"Indian Express"
Hotel Roseate House w Delhi
Hotel Roseate House w DelhiGoogle Maps
wideo 2/2
Hotel Roseate House w DelhiGoogle Maps

Jeden z gości spędził w pięciogwiazdkowym hotelu w indyjskim Dehli prawie 20 miesięcy. Mężczyzna nie zapłacił jednak za pobyt ani jednej rupii. A przynajmniej nie uiścił żadnej płatności zarejestrowanej w hotelowym systemie. Śledczy podejrzewają, że "stały klient" płacił w gotówce pozostającym z nim w zmowie członkom personelu.

Jak podaje "Indian Express", pochodzący z Guwahati Ankush Dutta zameldował się w hotelu Roseate House w Dehli 30 maja 2019 roku, opuścić go miał następnego dnia. Ale mężczyzna przedłużył swój pobyt o ponad 600 nocy. Wymeldował się z dopiero 22 stycznia 2021 roku, czyli dokładnie 603 dni po tym, jak wszedł do hotelu. Nie opłacił przy tym rachunku, opiewającego na ok. 5,8 miliona rupii indyjskich, czyli równowartość ponad 70 tysięcy dolarów.

Jak to możliwe? Z artykułu "Indian Express" wynika, że w zmowie z nim mogli być niektórzy pracownicy hotelu. Kierownictwo obiektu, w treści skargi złożonej na policji, oskarżyło ich m.in. oszustwo oraz fałszowanie dokumentów. Śledczy podejrzewają, że pracownicy dokonywali manipulacji w wewnętrznym hotelowym systemie. Indyjski dziennik informuje na swojej stronie, że sprawa wyszła na jaw, gdy kierownictwo sprawdzało hotelową dokumentację.

ZOBACZ TEŻ: Zarezerwował stolik w restauracji i nie przyszedł. Zapłaci ponad dwa tysiące złotych kary

Indie. Hotel oszukany przez personel

"Indian Express" wyjaśnia, że z związku ze sprawą na razie nikt nie usłyszał zarzutów, jednak trwa śledztwo, którym objęty jest m.in. szef hotelowej recepcji. Jak czytamy w dalszej części artykułu, śledczy uważają, że motywem działania jego i innych członków personelu miała być chęć przyjmowania od Dutty nierejestrowanych w systemie płatności gotówkowych. W ten sposób pieniądze zamiast do hotelowej kasy miały trafić bezpośrednio do ich kieszeni. Pracownicy hotelu mieli stosować różne metody, by ukrywać długi pobyt mężczyzny. "Indian Express" wymienia wśród nich m.in. zmienianie w systemie pokojów, do których go przypisywano, czy przenoszenie na rachunki innych gości jego należności.

Policja ustaliła, że Dutta w przeszłości odwiedzał już hotel Roseate House i dokonywał w nim płatności gotówkowych, które w tej chwili też są przedmiotem śledztwa.

ZOBACZ TEŻ: Umówili się na randkę w hotelu. Zamiast pocałunków był gaz pieprzowy w oczy

Autorka/Autor:kgo//am

Źródło: "Indian Express"

Źródło zdjęcia głównego: Dmitry Kalinovsky/Shutterstock