Strzały na przedmieściach Aten. Policja: nie żyją cztery osoby

Źródło:
PAP, Reuters
Strzelanina w pobliżu Aten. Nie żyją cztery osoby
Strzelanina w pobliżu Aten. Nie żyją cztery osoby Reuters
wideo 2/3
Strzelanina w pobliżu Aten. Nie żyją cztery osoby Reuters

Co najmniej cztery osoby zginęły w wyniku strzelaniny w firmie spedycyjnej w miejscowości Glifada położonej nieopodal stolicy Grecji, Aten - podała grecka policja. Wśród osób, które nie żyją, jest napastnik.

Według doniesień medialnych, sprawcą strzelaniny był 70-letni Egipcjanin, który chciał zemścić się za zwolnienie go z firmy. Rzeczniczka policji Konstantina Dimoglidou relacjonowała, że pracownik zastrzelił szefa i dwie inne osoby, a następnie odebrał sobie życie w biurze firmy.

Policja w rejonie, gdzie doszło do strzelaninyKOSTAS TSIRONIS/PAP/EPA

"Usłyszeliśmy strzały"

- Pracowaliśmy przy biurkach, a później usłyszeliśmy strzały - powiedziała portalowi Proto Thema jedna z pracownic firmy, cytowana przez agencję Reutera. Przekazała, że sprawca kazał pracownikom wyjść na zewnątrz.

Ofiarami napastnika są dwaj mężczyźni i kobieta - przekazał Reuters.

Funkcjonariusze policji znaleźli również dwie kobiety, które schroniły się w toalecie w budynku firmy. Przewieziono je karetką do punktu pierwszej pomocy, gdzie zostanie im udzielone wsparcie psychologiczne – relacjonował portal ERT.

Budynek, w którym sprawca zabił trzy osoby KOSTAS TSIRONIS/PAP/EPA

Napastnik nie żyje

Broń, z której strzelał mężczyzna, została znaleziona obok jego ciała - podała policja.

W operacji greckich służb bezpieczeństwa uczestniczyły jednostki policji, a także członkowie elitarnej jednostki antyterrorystycznej EKAM i ratownicy medyczni.

Autorka/Autor:tas

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: KOSTAS TSIRONIS/PAP/EPA