Zakazano wjazdu do miasteczka. Media: jest hipoteza w sprawie zaginionego 2,5-latka

Źródło:
BFMTV, La Provence, Le Parisien, tvn24.pl

Trwają poszukiwania 2,5-letniego Emile'a, który zaginął w sobotę we francuskiej miejscowości Vernet. W związku z brakiem efektów we wtorek zmieniony został sposób prowadzenia akcji poszukiwawczej. Tymczasem francuskie media twierdzą, że śledczy szczególnie sprawdzają jedną hipotezę dotyczącą możliwych przyczyn zaginięcia chłopca.

Mimo trzech dni intensywnych poszukiwań nie udało się znaleźć 2,5-letniego Emile'a, który w sobotę zniknął z podwórka swoich dziadków w Vernet na południu Francji. We wtorek francuskie służby zmieniły sposób poszukiwań dziecka, ponieważ dotychczasowe metody nie przyniosły rezultatów. Jak informują lokalne media, obecnie wjazd do miejscowości jest dozwolony jedynie dla jej mieszkańców. Prowadzone są przesłuchania społeczności Vernet, sprawdzane są także połączenia telefoniczne w okolicy, aby można było ustalić, kto znajdował się w okolicy w czasie zniknięcia dziecka.

2,5-letni EmileTwitter

Poszukiwania dziecka w Vernet

Według francuskiej stacji BFMTV służby od wtorku zdecydowały się także zacieśnić obszar poszukiwań i skupić na samej wiosce Vernet. Cytowany przez nią prefekt regionu Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże Marc Chappuis potwierdził, że od wtorku działania będą "bardziej ukierunkowane", nie przekazał jednak żadnych szczegółów.

Wiadomo, że trwa dokładne przeszukiwanie wioski, a śledczy starają się odnaleźć choćby najmniejszy ślad po dziecku lub jakiekolwiek wskazówki. Do poszukiwań wykorzystano m.in. wiadomość głosową nagraną przez matkę chłopca, nadawaną przez głośnik i wielokrotnie odtwarzaną w nadziei, że Emile ją usłyszy i wyjdzie z ewentualnej kryjówki. To jednak także nie przyniosło efektów.

ZOBACZ TEŻ: Manewrując autem, potrąciła fotelik z własnym dzieckiem. 13-miesięczna dziewczynka zmarła w szpitalu

Hipotezy po zaginięciu Emile'a

Według francuskich mediów coraz bardziej prawdopodobna wydaje się teoria zakładająca zaangażowanie osób trzecich w całą sprawę. Gazeta "La Provence" twierdzi, że weryfikowana przez śledczych jest zwłaszcza hipoteza, zgodnie z którą chłopiec mógł ulec wypadkowi drogowemu z udziałem samochodu lub ciągnika. Przedstawiciel lokalnej prokuratury podkreślił jednak, że śledczy na razie nie przywiązują szczególnej wagi do którejkolwiek z możliwych przyczyn zaginięcia chłopca.

Miejscowość Vernet w południowej FrancjiGoogle Maps

ZOBACZ TEŻ: Policja: poszukiwany od ośmiu lat Rudy Farias tak naprawdę nigdy nie zaginął, matka okłamywała śledczych

Autorka/Autor:pb//mm

Źródło: BFMTV, La Provence, Le Parisien, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Gendarmerie nationale