Po ataku nożownika zatrzymało się jej serce. Nie żyje 14-letnia uczennica

Źródło:
PAP, Le Figaro, tvn24.pl

Nie żyje czternastoletnia uczennica, która dostała ataku serca po tym, jak we wschodniej Francji nożownik zaatakował dzieci przed szkołą - poinformowała w piątek agencja AFP.

W czwartek lokalne władze poinformowały o ataku nożownika, do którego doszło tego samego dnia w Souffelweyersheim we wschodniej Francji, niedaleko Strasburga. Ranne zostały dwie dziewczynki - w wieku 6 i 11 lat. 11-latka została ugodzona nożem przed budynkiem szkoły, 6-latka w pobliskim parku - przekazał "Le Monde". Obie trafiły do szpitala z "powierzchownymi obrażeniami" i opuściły go wieczorem - podała prokuratura w Strasburgu. Podejrzany został zatrzymany.

ZOBACZ TEŻ: To Francuz stanął na drodze nożownika w Sydney. Chcą przyznać bohaterowi australijskie obywatelstwo

14-latka zmarła po ataku nożownika

Tymczasem nie żyje 14-letnia uczennica, która po ataku napastnika doznała zatrzymania akcji serca. Według agencji AFP nauczyciele szybko wezwali służby ratunkowe. Dziewczynka zmarła jednak późnym popołudniem, o czym poinformował agencję w piątek dyrektor szkoły. - Dochodzenie jest w toku i nie mogę powiedzieć, czy ta młoda dziewczyna miała wadę serca, czy nie - powiedział AFP Georges Schuler, burmistrz Reichstett, z którego pochodziła zmarła 14-latka. Agencja poprosiła o komentarz również ministrę edukacji Nicole Belloubet.- Z ogromnym smutkiem przyjęłam informację o śmierci uczennicy - skomentowała. - Cały francuski system edukacji jest w żałobie, wraz z jej rodziną - dodała.

Podejrzany o atak na dwie dziewczynki nie był znany wcześniej francuskiej policji. Według służb to mężczyzna urodzony w 1995 roku, a motywy jego ataku "nie wydają się mieć związku z radykalizmem". - Żandarmeria zażegnała zagrożenie, dzieci są bezpieczne i nic już im nie grozi - przekazał przedstawiciel lokalnych władz Jean-Baptiste Peyrat. - Motywy podejrzanego pozostają na tym etapie nieznane - stwierdział przedstawiciel prokuratury w Strasburgu, cytowany w piątek przez portal dziennika "Le Figaro".

ZOBACZ TEŻ: Ciało 22-latki w ruinach kaplicy. Policja: prawdopodobnie "szukała duchów"

Autorka/Autor:wac//am

Źródło: PAP, Le Figaro, tvn24.pl