Atak nożownika w Paryżu. Sześć osób rannych

Źródło:
PAP, Reuters, CNN

Na dworcu kolejowym Gare du Nord w 10. dzielnicy Paryża w środę rano mężczyzna zranił nożem sześć osób - powiadomił serwis informacyjny France Bleu. Napastnik został ujęty przez policję, co potwierdził minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin.

Do ataku doszło około godziny 6.40. Rzecznik paryskiej prokuratury poinformował, że sześć osób zostało rannych, a jedna z nich jest w stanie krytycznym. Podejrzany jest również w stanie krytycznym - powiedział rzecznik. Zostało w tej sprawie wszczęte śledztwo.

Według informacji zamieszczonych w mediach społecznościowych na miejsce ataku nożownika przybyło pięć wozów strażackich i liczni funkcjonariusze policji. Policja przekazała, że ​​napastnik został kilkakrotnie postrzelony przez policję i przewieziony do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Szef MSW Francji: napastnik szybko został zneutralizowany

"Jedna osoba raniła dziś rano kilka osób na Gare du Nord. Szybko została zneutralizowana. Dziękuję policji za skuteczną i odważną reakcję" - napisał na Twitterze minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin.

Ruch pociągów na Gare du Nord, jednym z największych dworców kolejowych w Europie, nie został zakłócony.

Autorka/Autor:ks

Źródło: PAP, Reuters, CNN