Fala przemocy w sercu Amazonii. Prawie 40 zabitych

Wikipedia (CC BY-SA 3.0)Manaus w całej okazałości

W brazylijskim mieście Manaus, położonym w sercu Amazonii, w weekend zamordowano 38 osób - poinformowały w poniedziałek władze. Trwa śledztwo w sprawie tej fali przemocy.

Władze podejrzewają, że większość zabitych to ofiary porachunków między gangami handlarzy narkotyków. Według policji w piątek zabitych zostało pięć osób, w sobotę - 20, a w nocy z niedzieli na poniedziałek kolejnych 13. Zastrzelony został m.in. przebywający na służbie strażnik z Narodowego Instytutu Badań nad Amazonią (INPA).

Dodatkowi policjanci

Do większości zabójstw doszło na obrzeżach dwumilionowego miasta, gdzie działają bandy, które mogą być odpowiedzialne za falę przemocy. W związku z licznymi morderstwami na ulicach Manaus rozmieszczono dodatkowych policjantów.

W rankingu najniebezpieczniejszych miast świata przygotowanym w ub.r. przez meksykańską organizację pozarządową o nazwie Rada Obywatelska na rzecz Bezpieczeństwa Publicznego i Sprawiedliwości Karnej, Manaus uplasowało się na 31. miejscu (spośród 50), z ponad 42 zabójstwami na 100 tys. mieszkańców.

Autor: lukl//plw / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY-SA 3.0)

Pozostałe wiadomości