Trump wspomina wizytę w Polsce. "Chcemy BOGA!"

Źródło:
PAP
Powitanie Donalda Trumpa na placu Krasińskich
Powitanie Donalda Trumpa na placu Krasińskich tvn24
wideo 2/6
Powitanie Donalda Trumpa na placu Krasińskich tvn24

Donald Trump, prezydent USA, złożył życzenia udanej niedzieli na swoim profilu na Twitterze i dołączył do wpisu krótki filmik przypominający jego wizytę w Polsce w lipcu 2017 roku. "Chcemy BOGA!" - napisał prezydent.

Niedzielny wpis nawiązuje do przemówienia, w którym amerykański przywódca wspominał pierwszą pielgrzymkę papieża Jana Pawła II do Polski. Donald Trump napisał "Szczęśliwej niedzieli! Chcemy BOGA!" w tweecie opublikowanym w niedzielę, w którym zamieścił filmik dotyczący jego wizyty w Polsce w 2017 roku.

- I kiedy nadszedł dzień 2 czerwca 1979 roku i gdy na Placu Zwycięstwa na pierwszej mszy z polskim papieżem zgromadziło się milion Polaków - tego dnia każdy komunista w Warszawie musiał zdawać sobie sprawę, że opresyjny system wkrótce się załamie - mówił Trump podczas swojej wizyty w stolicy Polski 6 lipca 2017 roku.

Powitanie Donalda Trumpa na placu Krasińskich
Powitanie Donalda Trumpa na placu Krasińskich tvn24

- Kiedy milion Polaków - mężczyzn, kobiet i dzieci - nagle wzniosło głosy w jednej modlitwie: "my chcemy Boga" - brzmią słowa Trumpa w wideo opublikowanym na koncie Białego Domu na YouTube.

- Nadal słyszymy te głosy odbijające się echem w historii. Ich przesłanie jest tak samo aktualne dzisiaj jak kiedykolwiek - Polacy, Amerykanie, Europejczycy nadal wołają wielkim głosem: "my chcemy Boga" - dodał prezydent USA.

Trump: Ameryka kocha Polskę i Ameryka kocha Polaków
Trump: Ameryka kocha Polskę i Ameryka kocha Polakówtvn24

Nagranie z niedzielnego tweeta Trumpa zostało pierwotnie umieszczone w internecie 1 sierpnia w ramach upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przez Biały Dom.

- Niewiele ponad trzy lata temu prezydent Trump wygłosił na placu Krasińskich w Warszawie jedno z najważniejszych przemówień swojej prezydentury. Stojąc przed pomnikiem Powstania Warszawskiego, wezwał do obrony cywilizacji zachodniej przed wszystkimi wrogami, którzy chcą ją zniszczyć - przypomniano wówczas na stronie internetowej Białego Domu oraz na kanale Białego Domu w serwisie YouTube.

Autorka/Autor:mart

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: