Wyjątkowy prezent od legendarnego przyrodnika. Książę George dostał ząb prehistorycznego rekina

Autor:
momo//rzw
Źródło:
Reuter, tvn24.pl

Najstarszy syn księcia Williama i księżnej Kate, książę George, otrzymał od słynnego brytyjskiego przyrodnika i podróżnika ząb prehistorycznego rekina. 94-letni sir David Attenborough złożył wizytę rodzinie królewskiej, podczas której wspólnie z wnukiem Elżbiety II obejrzeli w plenerze najnowszy film wybitnego popularyzatora wiedzy przyrodniczej.

Brytyjska rodzina królewska opublikowała w sobotę zdjęcia księcia Williama, księżnej Kate oraz ich trojga dzieci w towarzystwie słynnego przyrodnika Davida Attenborough. Jak przekazał na Twitterze Pałac Kensington, podczas spotkania sir Attenborough podarował siedmioletniemu Georgowi ząb megalodona - prehistorycznego rekina i największej ze znanych ryb drapieżnych, która żyła kilka milionów lat temu.

CZYTAJ TAKŻE: David Attenborough pobił rekord Jennifer Aniston na Instagramie>>>

Ząb megalodona w porównaniu z zębami żarłacza białegoWikipedia (CC BY-SA 3.0)/Parzi

Plenerowa projekcja filmu Attenborough w ogrodach pałacu

Fotografie zostały wykonane na początku tygodnia w ogrodach Pałacu Kensignton. 94-letni przyrodnik złożył wizytę rodzinie królewskiej, podczas której wspólnie z wnukiem Elżbiety II obejrzeli w plenerze najnowszy film "David Attenborough: Życie na naszej planecie".

Opowiada on historię życia na Ziemi z punktu widzenia ponad 90-letniego mężczyzny, który zna świat natury lepiej niż ktokolwiek inny na świecie. Dokument analizuje wyzwania, przed jakimi stoi nasza planeta i sugeruje, jak ludzie mogą naprawić wyrządzone szkody. Światowa premiera filmu jest zaplanowana na 4 października.

"Książę i Księżna Cambridge z przyjemnością dzielą się zdjęciami ich rodziny z Sir Davidem Attenborough, wykonanymi po tym, jak książę i Sir David wzięli udział w plenerowym pokazie filmu Sir Davida" - napisano na profilu rodziny królewskiej.

Jak zwraca uwagę agencja Reutera, to nie pierwsze spotkanie Davida Attenborough z księciem Williamem, drugim w kolejce do brytyjskiego tronu, który idąc w ślady ojca, księcia Karola, mocno angażuje się w kampanię na rzecz ochrony klimatu.

Przyrodnik z tytułem szlacheckim

W 1985 David Attenborough za działalność naukową otrzymał od królowej Elżbiety tytuł szlachecki. Został także odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego oraz przyjęty do Royal Society. W 2005 został odznaczony brytyjskim Orderem Zasługi. W zeszym roku bytyjska monarchini przyznała mu nagrodę za podnoszenie świadomości o zagrożeniach, jakie niesie zanieczyszczenie natury plastikiem.

Autor:momo//rzw

Źródło: Reuter, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/KENSINGTON PALACE HANDOUT

Pozostałe wiadomości