Czeski wicepremier ze wzmocnioną ochroną

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP
Czeski wicepremier Jan Hamaczek ma wzmocnioną ochronęReuters
wideo 2/3
ReutersCzeski wicepremier Jan Hamaczek ma wzmocnioną ochronę

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Czech Ondrzej Kratoszka poinformował we wtorek, że odpowiedzialny za resort dyplomacji wicepremier Jan Hamaczek ma wzmocnioną ochronę. Rzecznik podkreślił, że odpowiedzialnemu również za MSW ministrowi ochrona należy się ustawowo.

Czeski wicepremier Jan Hamaczek ma wzmocnioną ochronę. - Korzysta z niej jako minister spraw wewnętrznych, tak samo jak minister obrony lub przewodniczący obu izb parlamentu. Potwierdzam, że ma wzmocnioną ochronę, ale to wszystko, co mogę powiedzieć - oświadczył rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ondrzej Kratoszka. Nie potwierdził ani nie zaprzeczył informacjom, że wicepremier korzysta z opancerzonego samochodu.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Czeski wicepremier Jan HamaczekMARTIN DIVISEK/PAP/EPA

Ochrona i działania rosyjskich agentów

Według portalu dziennika "Mlada fronta Dnes" ochrona Hamaczka została wzmocniona wkrótce po ujawnieniu w Czechach informacji, że winnymi wybuchu w magazynach amunicji w Vrbieticach w 2014 roku są najprawdopodobniej rosyjscy agenci. W eksplozji zginęło wtedy dwóch miejscowych pracowników.

Rząd Czech wydalił 18 pracowników ambasady Rosji, którzy zostali zidentyfikowani jako oficerowie służb specjalnych. Hamaczek uznał, że czeskie służby "rozbiły rezydenturę rosyjskich tajnych służb".

Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: MARTIN DIVISEK/PAP/EPA