Barroso kurtuazyjnie z Tuskiem

Barroso spotkał się z Tuskiem
Barroso spotkał się z Tuskiem
TVN24
TVN24Barroso spotkał się z Tuskiem

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso po spotkaniu z szefem PO Donaldem Tuskiem wyraził nadzieję, że "również teraz UE będzie mogła liczyć na bliską współpracę i przyjaźń" w relacjach Polski i UE.

- Cieszę się, że mogłem osobiście złożyć gratulacje Donaldowi Tuskowi za zwycięstwo, jakie jego partia odniosła w wyborach parlamentarnych. To jest niezwykle ważny wyraz, jaki dali Polacy w wyborach - mówił Barroso po spotkaniu. Na później zaplanowane jest spotkanie z Lechem Kaczyńskim w Pałacu Prezydenckim.

Szef KE ucieszył się, że w swoją pierwszą podróż zagraniczną Tusk jako premier chce wybrać się do Brukseli, żartował przy tym, że wyjazd do Brukseli nie jest wyjazdem zagranicznym.

Ze swojej strony Tusk zapewnił, że proeuropejski kierunek polskiej polityki będzie jeszcze intensywniejszy. Jak podkreślił, po spotkaniu z Barroso - "wielkim przyjacielem i sojusznikiem także w najtrudniejszych sprawach - ma potwierdzenie jak wiele wspólnych interesów ma Europa jako całość i Polska.

Tusk pogratulował Barroso doktoratu honoris causa, który przyznała mu warszawska Szkoła Główna Handlowa.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości