TVN24 | Świat

Poszukiwania czteroletniej Cleo Smith. Rząd oferuje milion dolarów nagrody za pomoc

TVN24 | Świat

Autor:
mart/kg
Źródło:
CNN

Władze Australii Zachodniej zaoferowały nagrodę w wysokości miliona dolarów australijskich (prawie trzy miliony złotych) za informacje, które pomogą wskazać miejsce pobytu 4-letniej Cleo Smith. Dziewczynka zaginęła sześć dni temu na odległym obszarze przybrzeżnym.

Czteroletnia Cleo Smith zaginęła w Macleod, około 900 kilometrów na północ od Perth w Australii. Ostatnio widziana była w namiocie swojej rodziny około godziny 1.30 w sobotę na odległym kempingu Blowholes Shacks. Gdy jej rodzice obudzili się o godzinie szóstej rano, namiot był otwarty. Brakowało w nim dziewczynki i jej śpiwora.

Nagroda za pomoc w poszukiwaniach

Policja podkreśla, że istnieją "poważne obawy" o bezpieczeństwo Cleo. Zdaniem śledczych zamek namiotu umieszczony był zbyt wysoko, aby dziewczynka mogła go dosięgnąć, co może sugerować uprowadzenie.

Szef rządu Australii Zachodniej Mark McGowan i odpowiedzialny za policję Paul Papalia ogłosili w czwartek nagrodę, która zostanie wręczona za informacje prowadzące do odnalezienia Cleo lub prowadzące do aresztowania i skazania osoby lub osób zaangażowanych w jej zaginięcie. Dodali, że "modlą się o pozytywny rezultat".

Zaginiona Cleo SmithPolicja Australii Zachodniej

- Mam nadzieję, że większość ludzi zgłosiłaby się sama z siebie, jeśli będą mieli informacje, które mogłyby pomóc policji, ale jeśli ta nagroda zmotywuje kogoś do pomocy policji w sprowadzeniu Cleo do domu, rząd z przyjemnością ją zaoferuje – powiedział Papalia. Zaoferowano nagrodę w wysokości miliona dolarów australijskich (prawie trzy miliony złotych).

Zaginięcie Cleo Smith

We wtorek zrozpaczona matka Cleo, Ellie Smith, i jej partner, Jake Gliddon, wystąpili publicznie z apelem o pomoc w odnalezieniu dziewczynki. - Wszyscy pytają nas, czego potrzebujemy. A wszystko, czego potrzebujemy, to nasza mała dziewczynka w domu. ​​Najgorsze jest to, że nie możemy tu nic więcej zrobić. To dzieje się poza naszą kontrolą, więc czujemy się beznadziejnie - opisywała.

Smith określiła swoją córkę jako piękną i delikatną, a także o "największym sercu". - Każdego dnia chce nosić suknię księżniczki – powiedziała. Matka wspomniała, że ​​uśpiła Cleo po tym, jak rodzina zjadła kolację w piątek wieczorem i ponownie z nią rozmawiała około godziny 01.30, gdy dziecko obudziło się, prosząc o wodę. Cleo spała na dmuchanym materacu, obok posłania swojej młodszej siostry, w osobnym pomieszczeniu rodzinnego namiotu.

Kiedy Smith obudziła się o 6 rano, aby nakarmić młodszą siostrę Cleo, 4-latki nie było, a namiot był całkowicie otwarty. - Poszliśmy jej szukać i upewnić się, że nie ma jej w pobliżu namiotu. Potem wsiedliśmy do samochodu i zaczęliśmy jeździć wokół. Zdaliśmy sobie sprawę, że musimy wezwać policję, ponieważ jej tam nie było - wspomniała.

Poszukiwania dziewczynki

Zespoły poszukiwawcze skoncentrowały się najpierw na wodzie, a następnie przerzuciły się na ląd, przeszukując szereg domów położonych wzdłuż wybrzeża przy kempingu. Nic nie znaleziono. Poszukiwania utrudniają warunki atmosferyczne. Do poszukiwań używane są między innymi drony i quady.

Dziewczynka zniknęła z kempingu na odludziuReuters

Na konferencji prasowej w środę inspektor policji Jon Munday, powiedział dziennikarzom, że policjanci nie zaprzestaną poszukiwań, dopóki nie będą przekonani, że Cleo nie ma już w obszarze poszukiwań. -To frustrujące i przygnębiające – dodał.

W sprawie nie pojawił się żaden podejrzany, a Munday powiedział, że policja nie ma powodu, by nie wierzyć w to, co powiedzieli im Smith i Gliddon. - Nic nie wskazuje, by ta wersja nie była dokładna i prawdziwa – powiedział. Dodał, że przesłuchano wszystkich zarejestrowanych przestępców seksualnych w okolicy.

Autor:mart/kg

Źródło: CNN