Atak Rosji na Ukrainę. Ukraińska policja: nad obwodem donieckim zestrzelono rosyjski pocisk Iskander

Źródło:
PAP
14. dzień inwazji na Ukrainę. Wjazd i wyjazd z Kijowa wciąż jest możliwy
14. dzień inwazji na Ukrainę. Wjazd i wyjazd z Kijowa wciąż jest możliwyTVN 24
wideo 2/35
14. dzień inwazji na Ukrainę. Wjazd i wyjazd z Kijowa wciąż jest możliwyTVN 24

Trwa 14. doba rosyjskiej agresji na Ukrainę. Ukraińska policja przekazała, że nad wsią Jasnohirka w obwodzie donieckim siły zbrojne Ukrainy zestrzeliły rosyjski pocisk balistyczny Iskander.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

Nad wsią Jasnohirka w obwodzie donieckim ukraińskie siły zbrojne zestrzeliły rosyjski pocisk balistyczny Iskander - poinformowała ukraińska policja.

Rosyjski pocisk zmierzał w kierunku Kramatorska - podano w komunikacie policji. Według wstępnych informacji nikt nie został ranny. Policja apeluje, by nie zbliżać się do fragmentów zniszczonych pocisków.

Ukraińska policja: nad obwodem donieckim zestrzelono rosyjskiego Iskandera [9.03.2022]npu.gov.ua

Atak Rosji na Ukrainę

Środa to 14. dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainie.

Wojska rosyjskie zwolniły tempo, ale kontynuują ofensywę – poinformował sztab ukraińskich sił zbrojnych w środę wczesnym popołudniem. "Wróg koncentruje główne wysiłki na okrążeniu Kijowa, zajęciu Sum, Charkowa, Mariupola, Mikołajowa" – podano w komunikacie na Facebooku. Sztab wskazał, że siły rosyjskie próbują zabezpieczyć korytarz lądowy pomiędzy okupowanym Krymem a kontynentalną częścią Rosji.

Podano także, że Rosjanie przegrupowują siły w ramach przygotowania do kolejnej próby zajęcia stolicy. "Po niedawnej ofensywie na Fastów (na południowy zachód od Kijowa) przeciwnik próbuje wznowić działania ofensywne na tym kierunku" – zaznaczono.

Wskazano przy tym, że Rosjanie mają duże straty ludzkie i sprzętowe, a żołnierze są "zdemoralizowani, poddają się lub dezerterują". Jak zaznaczono, w rosyjskich bazach trwa gromadzenie rezerw w celu dalszego przerzutu na Ukrainę.

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Autorka/Autor:mjz/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: npu.gov.ua

Tagi:
Raporty: