Atak Rosji na Ukrainę. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa 166. dzień. - Mnożą się doniesienia, że rosyjscy okupanci szykują się do pseudoreferendów w zajętych przez siebie rejonach południa Ukrainy, ale nie oddamy im tego, co nasze - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.

> - Mnożą się doniesienia, że rosyjscy okupanci szykują się do pseudoreferendów w zajętych przez siebie rejonach południa Ukrainy, ale nie oddamy im tego, co nasze - oświadczył w niedzielę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wieczornym nagraniu.

> Cztery osoby cywilne zginęły, a sześć doznało obrażeń w niedzielę w wyniku rosyjskich ostrzałów obwodu donieckiego na wschodzie Ukrainy - poinformowała ukraińska Prokuratura Generalna na Telegramie.

> Szesnaście osób zginęło w wyniku rosyjskich ostrzałów Ukrainy w ciągu ostatniej doby - poinformował w niedzielę ukraiński wiceminister spraw wewnętrznych Jewhenij Jenin na stronie internetowej resortu.

> - Czekamy na bardzo szybkie ogłoszenie wizyty papieża na Ukrainie - oświadczył w niedzielę ambasador tego kraju przy Stolicy Apostolskiej Andrij Jurasz po sobotniej audiencji u Franciszka, której tematem były plany tej podróży. Dyplomata wyraził nadzieję, że dojdzie do niej może jeszcze w sierpniu i przede wszystkim przed wrześniową wizytą papieża w Kazachstanie.

> Prawie 600 Ukraińców powróciło już z rosyjskiej niewoli od początku wojny - poinformował w niedzielę szef Narodowego Biura Informacyjnego Ołeksandr Smyrnow. - Są to i cywile, i wojskowi. Cywilnych jest nieco ponad 100, a reszta to wojskowi - powiedział.

Autorka/Autor:kz//now

Źródło: PAP, tvn24.pl

Tagi:
Raporty: