Cztery tysiące ślubów, jeszcze więcej narodzin w Ukrainie od początku wojny. "Nawet jeśli wróg chce nas zniszczyć i złamać, życie toczy się dalej"

Autor:
pqv/kab
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Od początku wojny w Ukrainie zarejestrowano cztery tysiące ślubów
Od początku wojny w Ukrainie zarejestrowano cztery tysiące ślubówTVN24
wideo 2/21
TVN24Od początku wojny w Ukrainie zarejestrowano cztery tysiące ślubów

Agresja Rosji na Ukrainę trwa już 12. dobę. Resort sprawiedliwości Ukrainy poinformował w niedzielę, że od wybuchu wojny w tym kraju zarejestrowano już prawie cztery tysiące nowych małżeństw oraz 4300 narodzin.

"Nawet jeśli wróg chce nas zniszczyć i złamać, życie toczy się dalej. Pomimo wojny rodzą się nowe dzieci i powstają nowe rodziny" - napisał na Facebooku ukraiński resort.

Od 24 lutego, dnia rozpoczęcia inwazji, 3973 pary zdecydowały się połączyć swoje losy węzłem małżeńskim. "Pomimo zbrojnej agresji Ukraińcy nie tracą ducha i siły wiary. Wróg zostanie zniszczony!" - zaznaczyło ministerstwo sprawiedliwości Ukrainy.

Ukraina. Ta para powiedziała sobie "tak" podczas wojnyMinisterstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy

Czytaj też: Zamiast marszu Mendelssohna były wybuchy

Miesiąc miodowy na froncie

Jednymi z tych, którzy pobrali się już w trakcie wojny są Yaryna i Światosław. Ich ślub miał odbyć się w maju, ale rosyjska inwazja zmieniła wszystko. Sakramentalne tak powiedzieli sobie pierwszego dnia po ataku, a miesiąc miodowy spędzają na froncie.

- Nie mieliśmy czasu podpisać dokumentów urzędowych o zawarciu małżeństwa - wspominała para, z którą porozmawiał reporter TVN24 BiS, Hubert Kijek.

ZOBACZ ICH HISTORIĘ W TVN24 GO

TVN24 na żywo w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pqv/kab

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter / @ng_ukraine

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości