TVN24 | Świat

"Rozumiecie, jak ważni byliście dla nas w tym trudnym okresie". Łukaszenka dziękuje rosyjskiej telewizji

TVN24 | Świat

Autor:
mb\mtom
Źródło:
Reuters

Alaksandr Łukaszenka podziękował rosyjskiej telewizji za wsparcie, po tym jak wielu pracowników białoruskich mediów państwowych zastrajkowało w proteście przeciwko jego rządom.

Łukaszenka powiedział, że wspierana przez Kreml telewizja RT, wcześniej znana jako Russia Today, odegrała istotną rolę w pomocy białoruskim mediom państwowym w kontynuowaniu działalności, pomimo masowych odejść. - Rozumiecie, jak ważni byliście dla nas w tym trudnym okresie. To, co zademonstrowaliście technicznie, wasi informatycy, dziennikarze, korespondenci i tak dalej... i wasz szef. To jest dużo warte - powiedział przywódca Białorusi, dodając, że jest "wdzięczny za to wsparcie".

RT w oświadczeniu przesłanym agencji Reutera poinformowała, że jej pracownicy "byli w stanie zapewnić lokalnym mediom wiedzę techniczną" podczas pobytu na Białorusi. RT był w stanie udostępniać również niektóre treści wideo.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Ponad 300 białoruskich pracowników odmówiło kontynuowania pracy w kilku państwowych stacjach telewizyjnych w ramach antyrządowego strajku mediów, który rozpoczął się 17 sierpnia - powiedziała Reutersowi koordynatorka strajku Ksenia Łuckina. Wskazała, że ponad 100 pracowników, to osoby z kluczowego personelu technicznego, od specjalistów od oświetlenia po kamerzystów.

Łuckina powiedziała, że rosyjscy pracownicy mediów zaczęli przylatywać na Białoruś dzień po rozpoczęciu strajku. Zaoferowano im pensje w wysokości około 2 tysięcy dolarów miesięcznie. Agencja Reutera podkreśliła, że to kwota znacznie wyższa niż średnia krajowa.

Na Białorusi trwają protesty po sfałszowanych wyborach prezydenckich z 9 sierpnia, które według oficjalnych wyników wygrał Alaksandr Łukaszenka.

Autor:mb\mtom

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: president.gov.by

Tagi:
Raporty: