Takich scen mieszkańcy spokojnego miasteczka Torre del Greco we Włoszech nie widzieli. Wyładowana po brzegi wodą mineralną, prowadzona przez 19-latka bez ważnego prawa jazdy ciężarówka przewróciła się w wąziutkiej uliczce zabijając jedną osobę i raniąc pięć.

Szwecja, Polska, Irlandia, Holandia i Francja - te kraje deklarują gotowość pozostania w Czadzie dłużej niż tylko do 15 marca, kiedy wygasa mandat unijnej misji EUFOR chroniącej w Czadzie uchodźców z Darfuru - poinformowały w środę francuskie źródła wojskowe.

Trzy burze tropikalne utworzą się na Atlantyku w październiku. Dwa z nich zamienią się w huragany - poinformowali naukowcy z Colorado State University (CSU).

Policjanci aresztowali aż 121 osób w szeroko zakrojonej akcji wymierzonej przeciwko komputerowej pornografii dziecięcej. To największa tego typu operacja w historii kraju.

Tak uczciwego człowieka ze świecą szukać. Bezrobotny Niemiec znalazł na szosie wypełnioną gotówką i biżuterią kopertę, jednak zamiast zrobić użytek ze znaleziska - zaniósł wszystko na policję.

- Widzimy, że dziś robi się wszystko, by przeprowadzić wcześniejsze wybory. Nie dopuścimy do tego - powiedziała w środę premier Ukrainy Julia Tymoszenko. Dodała, że jest gotowa zaakceptować wszystkie warunki prezydenta Wiktora Juszczenki w celu odbudowy prozachodniej koalicji.

Pięcioro dzieci zginęło, a 10 zostało rannych w Biełajewce koło Orienburga, gdy runęła klatka schodowa w budynku miejscowej szkoły. Jak twierdzą władze, pod gruzami nie ma już nikogo.

Ostatni car Rosji Mikołaj II był ofiarą politycznych represji i dlatego przysługuje mu rehabilitacja, orzekł rosyjski Sąd Najwyższy. Oznacza to zakończenie trwających od lat starań krewnych carskiej rodziny zamordowanej w 1918 r. przez bolszewików.

Powierzenie Kazachstanowi przewodnictwa OBWE w 2010 r. oznacza podważenie wizerunku tej organizacji - ostrzega amerykańska organizacja zajmująca się prawami człowieka Freedom House.

Obserwatorzy Unii Europejskiej rozpoczęli rano swą misję w Gruzji. Według agencji Reuters, weszli do strefy buforowej otaczającej zbuntowane republiki, mimo że Rosjanie zapowiedzieli zamknięcie jej dla misji.

Korea Północna prawdopodobnie wznowiła działania na poligonie, gdzie w październiku 2006 roku dokonała swej pierwszej próby jądrowej. Z misją ostatniej szansy by zatrzymać koreański program atomowy do Phenianu przybył amerykański negocjator Christopher Hill.

Amerykańskie samoloty bezzałogowe ponownie ostrzelały pakistańskie pogranicze, podał Islamabad. W nalocie zginęły co najmniej trzy osoby, a sześć zostało poważnie rannych.

Demokratyczny kandydat na prezydent USA Barack Obama wciąż wyprzedza swojego republikańskiego rywala Johna McCaina. Ale po pierwszej debacie prezydenckiej zanotował spadek.

Bogate przedmieścia Chicago - dla wielu dzielnica marzeń. Ale i ją dotknął amerykański kryzys finansowy. Reporter TVN24 rozmawiał z ludźmi, których zapaść na rynku zmusiła do opuszczenia domów, na które, jak się okazało, nigdy nie było ich stać.

Jak mieszkańcy Chicago wspominają Baracka Obamę? Jak wojna w Wietnamie zmieniła Johna McCaina? Co zwykli Amerykanie myślą o kandydatach do Białego Domu? Dzięki TVN24 będzie można poznać odpowiedzi na te pytania.

Iran jest czwartym producentem ropy naftowej na świecie, mimo to cierpi na chroniczny brak benzyny. Irański rząd zwrócił się właśnie do parlamentu o dodatkowe 7 mld dolarów na import drożejących paliw płynnych.

Pragmatyczny, energiczny człowiek, który wie czego chce i to bardzo. Gdzieś tylko między wierszami jego przyjaciele dodają, że być może zbyt pewny siebie. Barack Obama.

Mieszkańcy Phoenix, jednego z najbardziej białych miast w USA, czują się nieco zapomniani. To miasto z jednym z najniższych poziomów zarobków w kraju.

Prawnicy polskich rodzin ofiar Katynia mogli zajrzeć do tajnego postanowienia Głównej Prokuratury Wojskowej Rosji, o umorzeniu śledztwa w sprawie zbrodni katyńskiej. Adwokaci nie ukrywają teraz zdziwienia utajnieniem tych akt.

Międzynarodowa krytyka wyborów parlamentarnych na Białorusi nie zraziła jej prezydenta. Alaksandr Łukaszenka nie tylko się nią nie przejął, ale żąda od Zachodu zniesienia sankcji. Przewodnicząca Unii Europejskiej Francja jest zaniepokojona oceną białoruskich wyborów.

Litwini bedą mogli zwiedzać Wielki Kanion i Park Yellowstone bez wiz i to już w drugiej połowie października - tak wynika z zapowiedzi prezydenta George'a W. Bush'a. Ostatnim krokiem było podpisanie porozumienia dotyczącego wymiany informacji o osobach podejrzanych o terroryzm.

- Paksitańczycy nie robią wystarczająco dużo by zwalczać terroryzm - oskarża w telewizji Al Jazzera szef afgańskiego wywiadu. Tymczasem Pakistan ma od wtorku nowego szefa służby bezpieczeństwa.

Obok wakacyjnych zdjęć z urlopu.... lista nazwisk członków Al-Kaidy i ich odciski palców - takiego odkrycia na karcie pamięci swojego aparatu cyfrowego dokonał pewien Brytyjczyk. Okazało się, że sprzęt należał wcześniej do agenta brytyjskiego wywiadu MI6.

Chińska policja aresztowała 22 osoby podejrzane o produkowanie melaminy, substancji, przez którą zmarło 4 dzieci, a ok 50 tys. innych zachorowało. Do akcji zaangażowano ponad 800 policjantów i przeszukano ponad czterdzieści mleczarni w prowincji Hebei.

Do 168 wzrosła liczba stratowanych przez tłum pielgrzymów w hinduistycznej świątyni koło miasta Dżadhpur na zachodzie Indii. Do szpitali trafiło ponad 150 rannych osób.

- Mówię najeźdźcom: jeśli opuścicie nasz kraj, gwarantujemy wam bezpieczeństwo. Lecz jeśli tego nie uczynicie, zostaniecie pokonani, jak przed wami Rosjanie - ostrzegł wojska zachodniej koalicji ukrywający się przywódca talibów mułła Omar.

Jeśli dyplomatyczne próby utrzymania Kosowa jako integralnej części Serbii zakończą się fiaskiem, to rozważymy ewentualność jego podziału - zapowiedział serbski prezydent Boris Tadić.

Somalijscy piraci, którzy od czwartku przetrzymują ukraiński statek z 33 czołgami na pokładzie, pokłócili się o strategię negocjacyjną. Doszło nawet do strzelaniny zakończonej śmiercią trzech piratów - poinformowały kenijskie władze morskie.