Decyzja premiera Ukrainy Mykoły Azarowa o tym, by podać się do dymisji, jest posunięciem we właściwym kierunku, ale przyszła zbyt późno - uważa były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Według niego Majdan czeka przede wszystkim na decyzje o wcześniejszych wyborach prezydenckich.

Bijąca rekordy popularności gra "Angry Birds" mogła być wykorzystana przez amerykańskie i brytyjskie agencje szpiegowskie do wychwytywania danych - informują amerykańskie i brytyjskie media powołując się na doniesienia Edwarda Snowdena. Działania wywiadu miały być "konieczne" i prowadzone w "ważnych celach".

Prawy Sektor, bardzo aktywne w zamieszkach antyrządowych w Kijowie radykalne stowarzyszenie składające się z członków różnych ukraińskich ruchów nacjonalistycznych, ogłosiło, że ograniczy swoje działania jedynie w zamian za ustępstwa ze strony władz.

Unia Europejska zdradza Ukrainę - uważa były prezydent Litwy Valdas Adamkus. Według niego politycy unijni powinni udzielić zdecydowanego poparcia ukraińskim dążeniom proeuropejskim i podjąć odwetowe działania przeciwko Rosji.

Dwie osoby zostały ranne we wtorkowej strzelaninie, do której doszło na terenie obiektu wojskowego na przedmieściach Bangkoku. Premier Yingluck Shinawatra spotykała się tam z komisją wyborczą, by omówić możliwość odroczenia terminu wyborów parlamentarnych. Jednak rząd Tajlandii zadecydował, że wybory odbędą się zgodnie z planem.

Wysoki rangą przedstawiciel ministerstwa spraw wewnętrznych Egiptu został we wtorek zastrzelony przed swoim domem w Kairze przez uzbrojonych napastników - poinformowały źródła w siłach bezpieczeństwa.

"Żadna mapa nie jest w stanie oddać i zmierzyć samotności, w której znalazła się tej zimy Ukraina. W Polsce wyblakły kolory pomarańczowej rewolucji. Czy straciliśmy wiarę w sens pomocy?" - pisze w eseju opublikowanym w "Die Welt" Andrzej Stasiuk, zastanawiając się nad tym, dlaczego Polska i Europa, swoim brakiem działań w sprawie Ukrainy, zaprzeczają wartościom, które wyznają.

- Wszyscy krewni straconego wuja Kim Dzong Una, Dzang Song Thaeka, również zostali zabici - podała południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się na liczne, ale anonimowe źródła. Według agencji, egzekucji poddane zostały również dzieci oraz prominentni politycy, w tym koreańscy ambasadorzy na Kubie i w Malezji.

Scarlett Johansson zbiera cięgi za swoją ostatnią reklamę. Oburzeni są Palestyńczycy, ponieważ hollywoodzka gwiazda reklamuje w niej napój izraelskiej firmy, której fabryka znajduje się na Zachodnim Brzegu. Internet już zaroił się od złośliwych memów na temat aktorki, a ona sama zapewnia, że nie chce mieszać się do polityki.

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton i delegacja Parlamentu Europejskiego wybierają się na Ukrainę. W Kijowie odbyło się spotkanie liderów opozycji z prezydentem Janukowyczem. Sytuacja na Ukrainie stała się już politycznym tematem numer jeden w Polsce. PiS zarzuca rządowi i politykom PO, że za mało o Ukrainie mówią i za mało tam jeżdżą, a zamiast tego relacjonują w internecie karnawałowe bale. W odpowiedzi słychać, że wysyłanie na Majdan Adama Hofmana to dolewanie oliwy do ognia.

- Rosjanie, obudźcie się! - tak sytuację na Ukrainie skomentował na Twitterze Zbigniew Brzeziński. Według niego, wspieranie przez Rosję represji na Ukrainie będzie katastrofą dla samego państwa Putina.

Lakhdar Brahimi, międzynarodowy mediator na rozmowach ws. Syrii, gdzie od marca 2011 roku trwa konflikt zbrojny, przyznał w poniedziałek, że tego dnia nie udało się niczego ustalić. Nawet w sprawie ewakuacji kobiet i dzieci z obleganego przez armię Hims.

Wprowadzenie na Ukrainie stanu wyjątkowego będzie oznaczało rozlew krwi – ocenił w poniedziałek były prezydent tego kraju Leonid Kuczma. Wyraził nadzieję, że obecny szef państwa, Wiktor Janukowycz, nie zdecyduje się na taki krok.

Niesławna ustawa nr 3879 sprowadzała Ukrainę do poziomu Rosji, a nawet Białorusi. Ta, oraz sześć innych ustaw, przeforsowanych w parlamencie przez partię Wiktora Janukowycza i komunistów, wzburzyły Majdan. Ich anulowanie - do którego doszło we wtorek - było jednym z warunków opozycji. Co dokładnie uchwaliła Rada Najwyższa, łamiąc zresztą przy tym prawo?