Włoskie ministerstwo zdrowia wycofało część szczepionek przeciwko grypie, gdyż - jak wyjaśnił ich producent firma Crucell z siedzibą w Lejdzie, w Holandii - szczegółowe badania przyniosły "nieoczekiwane rezultaty". Nie podano więcej szczegółów.

MSZ przekazał ambasadorowi Rosji w Polsce "wyrazy oburzenia z powodu opublikowania w internecie, wykonanych przez funkcjonariuszy rosyjskich, drastycznych zdjęć ciał ofiar katastrofy samolotu rządowego w Smoleńsku". Wiceszef MSZ podkreślił, iż oczekuje od władz rosyjskich śledztwa w tej sprawie, ukarania winnych wycieku oraz dobrej współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuraturą.

Były szef izraelskiego wywiadu Meir Dagan przeszedł operację przeszczepu wątroby w stolicy Białorusi Mińsku po tym, jak odmówiono mu operacji w innych krajach - podały media izraelskie, powołując się na wypowiedź prezydenta Alaksandra Łukaszenki.

Hamas stał się znacznie większym zagrożeniem dla izraelskiego lotnictwa wojskowego. Ze Strefy Gazy, po raz pierwszy w historii konfliktu izraelsko-palestyńskiego, odpalono rakietę przeciwlotniczą, prawdopodobnie radziecką "Strzałę".

Podczas gdy pomiędzy Barackiem Obamą a Mittem Romneyem toczyła się walka na słowa, ich żony rozegrały pojedynek na sukienki. Ten rozstrzygnąć trudno, bo obie wybrały kreacje w kolorze ostrego różu. Umówiły się?

Co najmniej 45 afgańskich żołnierzy zostało rannych w samobójczym zamachu bombowym przeprowadzonym w prowincji Paktia na południe od Kabulu - poinformowały lokalne władze.

Kim Dzong Un spodziewa się potomka? Takie pogłoski dotarły do Korei Południowej z północnej części podzielonego półwyspu. Młoda żona Una, Ri Sol-ju, na ostatnich dostępnych zdjęciach ma wyglądać na "zaokrągloną".

Francuski minister spraw zagranicznych Laurent Fabius potępił władze w Syrii za stosowanie bomb kasetowych, o co w lipcu oskarżyła reżim w Damaszku organizacja praw człowieka Human Rights Watch (HRW). Syria odrzuca te oskarżenia.

Brytyjskie media nie zostawiają na Polsce suchej nitki. - Takiej sytuacji nie było od czasów wojny - piszą, przypominając, ile kosztował zadaszony warszawski stadion. Pojawiają się też teorie spiskowe. - Polacy nie chcieli grać bez Błaszczykowskiego i mieli nadzieję, że mecz przesunięty zostanie na jakiś odległy termin - twierdzi z kolei amerykański portal Bleacherreport.

Organizacja praw człowieka Human Rights Watch zebrała dane, które wskazują, że po schwytaniu Muammara Kaddafiego w 2011 roku libijscy powstańcy dokonali egzekucji kilkudziesięciu osób z konwoju dyktatora. Środowy raport opisuje też śmierć samego Kaddafiego.

Szef niezależnej komisji śledczej badającej doniesienia o zbrodniach wojennych w Syrii oświadczył, że obecność "setek radykalnych islamistów" z zagranicy grozi "radykalizacją" syryjskiego konfliktu.

Wtorkowa debata pomiędzy Barackiem Obamą a Mittem Romneyem w niczym nie przypominała wcześniejszego starcia w Denver. Między kandydatami dochodziło do ostrych starć. Romney atakował rywala, ale Obama nie pozostawał mu dłużny. Zdaniem wielu ekspertów prezydent zatarł złe wrażenie po poprzednim pojedynku i pokazał, że potrafi być silnym przywódcą.