Tunezja walczy o turystów. Odgrodzi się od Libii potężnym murem

Tunezyjski rząd ogłosił w środę plany zbudowania 160-kilometrowego muru wzdłuż całej granicy tego kraju z Libią. Z ośrodków szkoleniowych w Libii przybyli w tym roku do Tunezji zamachowcy, którzy w atakach w Tunisie i Susie zabili kilkudziesięciu ludzi w tym wielu zagranicznych turystów.

Nagrania z kamer F-16 nad Bałtykiem. Samoloty Rosjan na celowniku

Norwescy lotnicy stacjonujący na Litwie nie narzekają na brak zajęć. Od rozpoczęcia patrolowania nieba państw bałtyckich, czyli od początku maja, do końca czerwca byli podrywani alarmowo do przechwycenia rosyjskich samolotów 15 razy. Norwegowie opublikowali nagrania z kamer systemów pokładowych ich F-16, na których widać między innymi rzadko spotykany samolot A-50.

Kazachstan sprzeda Indiom pięć tysięcy ton uranu

Kazachstan i Indie zawarły porozumienie o dostawie do Indii do 2019 roku pięciu tysięcy ton uranu - poinformował w środę prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew po spotkaniu w Astanie z indyjskim premierem Narendrą Modim.

Wyjechał bez słowa i równie nagle wrócił. Premier Rumunii w kraju

Victor Ponta, szef rumuńskiego rządu, pojawił się w środę w Bukareszcie po niemal miesiącu nieobecności w kraju. W czerwcu, nie informując ani prezydenta, ani społeczeństwa, wyjechał niespodziewanie do Turcji, gdzie lekarze mieli mu zoperować kolano. Tymczasem rumuńscy śledczy podejrzewają premiera o przestępstwa finansowe.

Susza, głodujące dzieci i wielka feta. Korea Płn. w rocznicę śmierci swojego założyciela

21 lat temu zmarł Kim Ir Sen, pierwszy, ostatni i "wieczny" prezydent Korei Północnej, dziadek obecnego dyktatora. Liczni mieszkańcy Pjongjangu składali w środę kwiaty pod pomnikami Kim Ir Sena i jego następcy Kim Dzong Ila. Uroczystości zbiegły się w czasie z ogłoszeniem przez UNICEF alarmujących danych o tragicznej sytuacji północnokoreańskich dzieci z powodu panującej w tym kraju suszy.

"Rosyjski specnaz na tropie kozaków". Czystki w ługańskim Swierdłowsku

W kontrolowanym przez oddziały kozackie Swierdłowsku w obwodzie ługańskim pojawił się rosyjski specnaz. "Dokonuje czystek w ich szeregach" - informuje internetowa gazeta Prasa Ukrainy. Wcześniej prokuratura w Ługańsku wystawiła list gończy za dowódcą swierdłowskich kozaków Aleksandrem Gajdejem, skonfliktowanym z przywódcą samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej Igorem Płotnickim.

Pierwsze oficjalne spotkanie talibów z władzami Afganistanu

Zakończyły się rozmowy między władzami Afganistanu a przedstawicielami talibów - poinformowało w środę pakistańskie MSZ. Obie strony uzgodniły, że spotkają się ponownie po zakończeniu świętego dla muzułmanów miesiąca postu, ramadanu.

Komunistyczny lider Wietnamu w Białym Domu. Historyczna wizyta

Sekretarz generalny Komunistycznej Partii Wietnamu Nguyen Phu Trong złożył we wtorek pierwszą wizytę w Białym Domu. Prezydent Barack Obama zapewnił, że odbył z nim szczerą rozmowę o prawach człowieka. Oba kraje liczą na pogłębienie współpracy handlowej.

Głosowanie ws. masakry w Srebrenicy opóźnione. Z powodu Rosji

Rada Bezpieczeństwa ONZ opóźniła we wtorek głosowanie nad rezolucją, w której masakrę w Srebrenicy nazwano ludobójstwem, gdyż Rosja, tradycyjny sojusznik Serbii, dała do zrozumienia, że ją zawetuje. Dyplomaci liczą na dojście do kompromisu z delegacją Moskwy.

Kwaśniewski o podsłuchach: tam jest głowa, dyspozycja polityczna i ktoś za tym stoi

- Ciągle nie wiemy, kto jest głową, kto zadecydował o tym, że Sienkiewicz idzie na pierwszy rzut, Sikorski na drugi rzut, potem Bieńkowska, teraz Siemoniak. Ktoś o tym decyduje, to nie są przypadki - tak w magazynie "Świat" były prezydent Aleksander Kwaśniewski skomentował podsłuchane w warszawskich restauracjach rozmowy polityków. Stwierdził, że publikowanie nielegalnych podsłuchanych rozmów ma za zadanie "zniszczyć obóz rządzący". Ostatnio "Do Rzeczy" opublikowało jego rozmowę z Ryszardem Kaliszem.