Magdalena Żuk nie żyje. Śmierć Polki w Egipcie

11 maja 2017
11.05.2017 | Nowe nagrania z monitoringu, rozmowa z egipskim lekarzem. Reporter TVN24 w Hurghadzie
11.05.2017 | Nowe nagrania z monitoringu, rozmowa z egipskim lekarzem. Reporter TVN24 w Hurghadzie
Fakty TVN
Fakty TVNŚledczy sprawdzają co było przyczyną śmierci Polki

Magdalena Żuk zginęła w Egipcie. Wiadomość o tajemniczej śmierci polskiej turystki wstrząsnęła opinią publiczną w kraju. W wyjaśnienie tej sprawy zaangażowały się najwyższe władze policji i prokuratury, ale oficjalnych informacji wciąż jest niewiele. My, na podstawie dostępnych źródeł, odtwarzamy, jak dzień po dniu wyglądał pobyt Magdaleny Żuk w Egipcie i co się stało po jej śmierci.

Uczestnik wycieczki: Magda była w innym świecie. Rezydent kazał nam na nią uważać

955da9f8-f936-433a-92ea-09ccdb4e8420.png

Nowi świadkowie w sprawie śmierci Magdaleny Żuk. "Mnóstwo osób pożywiło się na tej tragedii"

Oddamy głos świadkom, którzy do tej pory nigdy się nie wypowiadali. W naszym materiale po raz pierwszy opowiedzą to, co widzieli w Egipcie - zapowiedział we "Wstajesz i weekend" Łukasz Frątczak, jeden z autorów materiału "Superwizjera". Reportaż "Sprawa śmierci Magdaleny Żuk", który przygotowali Endy Gęsina-Torres i Łukasz Frątczak w sobotę o godzinie 20 w "Superwizjerze" w TVN24.

Widział Magdalenę Żuk po skoku z okna. "Miała uszkodzone prawe płuco. Straciła dużo krwi"

Magdalena Żuk zginęła dwa tygodnie temu w jednym z egipskich kurortów. Polscy śledczy wciąż rozpatrują różne hipotezy: załamania nerwowego, zabójstwa, handlu ludźmi oraz zwyczajnego wypadku. Reporterce "Uwagi!" TVN udało się porozmawiać z trzema kluczowymi postaciami tej sprawy w naszym kraju: z Markusem - chłopakiem Magdaleny Żuk, Michałem - który nagrywał telefoniczną rozmowę Markusa z Magdą oraz z Maciejem - który pojechał po dziewczynę do Egiptu.

Polska chce wspólnego zespołu śledczego po śmierci Polki w Egipcie

Do strony egipskiej został skierowany wniosek o powołanie wspólnego zespołu śledczego w sprawie śmierci 27-letniej Magdaleny Żuk - poinformował prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. Na temat śmierci kobiety i współpracy służb rozmawiali też ministrowie spraw zagranicznych Polski i Egiptu.

"Była jakby w innym świecie". Uczestnik wycieczki: rezydent prosił, by na nią uważać

Widzieliśmy, jak Magda szła takim tanecznym, powolnym krokiem, rękoma wykonując taneczne ruchy, jakby tańczyła. Nawet ktoś próbował się do niej odezwać, ale ona w ogóle nie reagowała, jakby była w innym świecie - opowiadał na antenie TVN24 uczestnik wycieczki do Marsa-Alam, na której była też Magdalena Żuk. 27-letnia kobieta w niedzielę zmarła w egipskim szpitalu, w sprawie jej śmierci prowadzone jest śledztwo.