"To będzie karnawał brazylijski w środku zimy". WOŚP zagra dla dzieci i seniorów

"To będzie karnawał brazylijski w środku zimy". WOŚP zagra dla dzieci i seniorów
"To będzie karnawał brazylijski w środku zimy". WOŚP zagra dla dzieci i seniorów
tvn24
tvn24Akcję będzie można śledzić na wielu antenach należących do Grupy TVN

Po raz pierwszy w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy partnerem i gospodarzem 
25. Finału została Grupa TVN. - To będzie absolutnie karnawał brazylijski w środku zimy - zapewniał w poniedziałek szef fundacji WOŚP, Jurek Owsiak.

Jurek Owsiak będzie gościem "Faktów po Faktach" o 19:25 w TVN24

25. Finał WOŚP pod hasłem "Kręcimy się już 25 lat" odbędzie się 15 stycznia 2017 roku (tym razem w trzecią niedzielę stycznia). Fundacja szacuje, że pieniądze do puszek będzie zbierać 120 tys. wolontariuszy na całym świecie.

Celem zbiórki będzie ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz - podobnie jak w poprzednich latach - zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Akcję będzie można śledzić na wielu antenach należących do Grupy TVN.

W TVN widzowie zobaczą kluczowe i przełomowe momenty zbiórki, a TVN24 będzie Partnerem Finału. Pełną relację z tego wyjątkowego dnia pokażą kanał TTV oraz player.pl.

- Myślę, że nam, Polakom, niezwykle trzeba takich wspólnych działań, bo te wspólne działania przynoszą nam wszystkim ogromne korzyści - mówił w poniedziałek szef fundacji WOŚP, Jurek Owsiak. - Fajnie jest być razem, bez względu na wiek, kolory, przekonania. I to jest chyba najważniejsza rzecz, która będzie nam przyświecała - dodał.

- To będzie absolutnie karnawał brazylijski w środku zimy - zapewniał Owsiak.

- Cieszymy się, że jak co roku Jurek nas zapytał, czy wspieramy Orkiestrę, więc szybko odpowiedzieliśmy, że wspieramy - mówił z kolei dyrektor programowy TVN, Edward Miszczak. - Nigdy dla nas nie było istotne, kto jeszcze obok nas jest przy Orkiestrze - dodał.

- Będziemy życzliwie współpracować ze wszystkimi mediami działającymi w Polsce - narodowymi, państwowymi, prywatnymi, zagranicznymi i wszelkimi innymi, po to, żeby ta niesamowicie ważna akcja toczyła się do końca świata i jeden dzień dłużej - dodał Adam Pieczyński, członek zarządu TVN.

Owsiak: już można rejestrować sztaby
Owsiak: już można rejestrować sztabytvn24

Zebrali ponad 720 mln złotych

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce.

Powstała w 1993 roku - od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

W ciągu 24 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 720 mln złotych.

Autor: ts/ja / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości