Premium

Tomasz Szatkowski bez dostępu do tajemnic NATO. Postępowanie ABW

Zdjęcie: Paweł Supernak/PAP

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada, czy dotychczasowy ambasador RP przy NATO Tomasz Szatkowski powinien mieć wciąż dostęp do tajemnic państwowych, Unii Europejskiej i NATO - wynika z informacji tvn24.pl. W poniedziałek Marcin Mastalerek poinformował w "Rozmowie Piaseckiego", że "Tomasz Szatkowski nie poleci do Waszyngtonu na szczyt NATO. To oczywiste od momentu, kiedy rząd zablokował jego udział".

Jeszcze w niedzielę udział Szatkowskiego w prezydenckiej delegacji na rozpoczynający się we wtorek szczyt w Waszyngtonie potwierdził w niedzielę Łukasz Rzepecki, doradca Andrzeja Dudy. Nie minęła doba, gdy okazało się, że Szatkowski do Waszyngtonu nie leci. - To oczywiste od momentu, kiedy rząd zablokował jego udział - stwierdził Marcin Mastalerek, szef gabinetu prezydenta w "Rozmowie Piaseckiego".

"Musiałby pozostać przed drzwiami"

Mastalerek nie sprecyzował, na czym miało polegać zablokowanie udziału Szatkowskiego w szczycie przez rząd.

Tymczasem - według naszych nieoficjalnych informacji - Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozpoczęła postępowanie kontrolne dotyczące certyfikatów bezpieczeństwa, które od lat posiada Szatkowski.

Czytaj dalej po zalogowaniu

premium

Uzyskaj dostęp do treści premium za darmo i bez reklam