TVN24 | Poznań

Zderzenie dwóch amerykańskich ciężarówek wojskowych i busa na drodze S3

TVN24 | Poznań

Autor:
FC//rzw
Źródło:
PAP, TVN 24 Poznań
Zielona Góra: Zderzenie dwóch amerykańskich ciężarówek wojskowych i busa na drodze S3PSP Zielona Góra
wideo 2/5
PSP Zielona GóraZielona Góra: Zderzenie dwóch amerykańskich ciężarówek wojskowych i busa na drodze S3

Wojskowa laweta najechała na tył jadącej przed nią wojskowej cysterny. W wyniku zderzenia uszkodzony został także cywilny bus. przez kilka godzin na drodze ekspresowa S3 w kierunku Nowej Soli występowały poważne utrudnienia.

Do kolizji doszło we wtorek około południa na 199. kilometrze trasy S3. Pojazdy jechały w kierunku Nowej Soli i ta jezdnia została zablokowana. - Do zdarzenia doszło na wysokości Zielonej Góry – poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze Arkadiusz Kaniak.

Cysterna rozszczelniona

Jak przekazał strażak, wojskowa laweta najechała na tył poprzedzającej ją wojskowej cysterny. W wyniku uderzenia doszło do rozszczelnienia cysterny, w której przewożone jest paliwo. Uszkodzony został także cywilny bus.

Strażacy wypompowali część paliwa z cysterny i zatamowali jego wyciek. Na miejscu stawiło się kilka zastępów, w tym chemiczny. Decyzję o tym, co zrobić z samochodami, miała podjąć żandarmeria. - W kolizji dwie osoby zostały poszkodowane. Były opatrywane przez medyków na miejscu – przekazał Kaniak.

Spore utrudnienia

Początkowo droga była zablokowana, a policja wyznaczyła objazdy. - Objazd został zorganizowany tak zwaną starą trójką. Kierowcy zjeżdżają na nią przez stację Orlen, by potem wrócić na S3 na węźle Niedoradz - tłumaczyła Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Około godziny 15 ruch odbywał się pasem awaryjnym. Utrudnienia zakończyły się około godz. 16.30.

Autor:FC//rzw

Źródło: PAP, TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: PSP Zielona Góra

Pozostałe wiadomości