Mężczyzna zobaczył policję, wyrzucił plecak i zaczął uciekać. Jest nagranie pościgu

Autor:
eŁKa/tok
Źródło:
TVN24
Zielona Góra. Pościg za podejrzanym o handel narkotykami
Zielona Góra. Pościg za podejrzanym o handel narkotykamiKMP w Zielonej Górze
wideo 2/6
135-212852

Młody mężczyzna nie potrafił ukryć zdenerwowania, gdy, idąc zielonogórską ulicą, zobaczył policjantów. Mundurowi postanowili go wylegitymować, a wtedy zaczął uciekać. Całą akcję nagrały miejskie kamery.

Jak przekazała dziennikarzom podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, w piątek (26 maja) policjanci służby patrolowej, jadąc ulicą Wrocławską, zauważyli młodego mężczyznę z plecakiem, który na widok przejeżdżającego patrolu nie potrafił ukryć zdenerwowania.

– Ponadto policjanci mieli wrażenie, że gdy tylko ich zobaczył, próbował wejść do klatki schodowej pobliskiej kamienicy. Gdy okazało się, że drzwi były zamknięte, a policjanci już się do niego zbliżali, mężczyzna zaczął uciekać w kierunku pobliskiej galerii handlowej – relacjonuje funkcjonariuszka.

Zielona Góra. Pościg za podejrzanym o handel narkotykamiKMP w Zielonej Górze

Przyznał, że ma amfetaminę

Młody mężczyzna podczas ucieczki odrzucił plecak na środku ulicy. Policjanci pobiegli za nim i zatrzymali go po około 200 metrach na terenie pobliskiej stacji benzynowej. – Do pomocy mundurowym włączył się także policjant służby kryminalnej, który w czasie wolnym od służby przejeżdżał obok i widząc tę sytuację, postanowił wesprzeć swoich kolegów. Do pomocy dołączyły także przejeżdżające w pobliżu policjantki ruchu drogowego – informuje podinsp. Stanisławska.

Mężczyzna – 32-letni mieszkaniec Zielonej Góry – został zatrzymany, a porzucony plecak zabezpieczony. – Gdy policjanci zapytali, dlaczego uciekał, ten przyznał wprost, że w plecaku ma amfetaminę. Ponadto mundurowi znaleźli przy nim wagę oraz pieniądze w kwocie ponad 6 tysięcy złotych – przekazuje policjantka.

Zielona Góra. Pościg za podejrzanym o handel narkotykamiKMP w Zielonej Górze

Zarzuty i areszt

Wszystkie znalezione przy nim przedmioty, środki odurzające oraz dwa telefony komórkowe zostały zabezpieczone do sprawy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 32-latek był wcześniej wielokrotnie notowany za przestępstwa narkotykowe.

Mężczyzna został przesłuchany. Usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. W warunkach recydywy grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze, Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 32-latka na trzy miesiące.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/tok

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Zielonej Górze

Pozostałe wiadomości