TVN24 | Poznań

Poznańskie zoo ponownie rusza z pomocą zwierzętom z Ukrainy, tym razem psom straży granicznej

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Do poznańskiego zoo trafiły lwy z Odessy i z Kijowa
Do poznańskiego zoo trafiły lwy z Odessy i z KijowaZoo Poznań
wideo 2/20
Zoo PoznańDo poznańskiego zoo trafiły lwy z Odessy i z Kijowa - 6 marca 2022 r.

Najpierw ratowali między innymi tygrysy i karakale z Kijowa, potem trzy lwy z Odessy i Kijowa. Poznańskie zoo znów pomoże zwierzętom z Ukrainy, tym razem chodzi o psy ukraińskiej straży granicznej.

O pomocy kolejnym ewakuowanym zwierzetom z Ukrainy zoo poinformowało na Facebooku.

"Kochani, zostaliśmy poproszeni o dodatkową pomoc przy ponownym wyjeździe po ewakuowane zwierzęta: dla wyjątkowych bohaterów, psów ukraińskiej Straży Granicznej. Potrzebujemy dobrej jakości psiej karmy (w tym typu gastrointestinal i hypoalergenic) i leków (antybiotyki, preparaty przeciwpchelne, pyralgina, maść z wit. A, krem clotrimazol, płyny do kroplówek, środki na odrobaczenie, strzykawki i igły), duże psie transportery" - czytamy.

Zbiórka darów dla czworonogów ruszyła w środę i potrwa do czwartku do godziny 10. Wymienione rzeczy można przynosić do portierni przy wejściu do Nowego Zoo przy ulicy Krańcowej w Poznaniu.

Jak pomóc zwierzętom z Ukrainy? >>>

Transporty z problemami

To już kolejna akcja pomocy zwierzętom z Ukrainy. 3 marca do poznańskiego zoo trafiły zwierzęta ewakuowane z azylu pod Kijowem - m.in. lwy, tygrysy, karakale. Większa część z nich trafi do azyli w Europie Zachodniej.

Zwierzęta są w poznańskim zooZoo Poznań

Dyrektorka poznańskiego Ogrodu Zoologicznego Ewa Zgrabczyńska powiedziała, że zwierzęta z azylu pod Kijowem "udało się wydostać dosłownie cudem". Jak wskazała, "ostrzał, bomby, rosyjskie czołgi - to było to wszystko, co tym zwierzętom po drodze się przytrafiło".

- Jestem niesamowicie szczęśliwa, że zwierzęta są zdrowe, żyją wszystkie, nawet 17-letnia tygrysica Kaja, maluchy, które do nas przyjechały, tygrys Miszka, lwica Flora (…) mamy nadzieję, że te zwierzęta, które są symbolem tego, że można przeżyć wojnę, że humanitaryzm sięga również naszych braci mniejszych, że udało się ocalić życie - są też nadzieją na to, że ta zbrodnia wojenna się wreszcie zakończy – powiedziała.

W zoo w Kijowie urodził się lemur. Nadano mu imię Bayraktar >>>

6 marca do poznańskiego zoo dotarły ewakuowane z Ukrainy trzy lwy - dwa z Odessy i jeden z Kijowa. Chociaż dotarły bardzo zestresowane, ich stan jest określany jako dobry.

Droga do Polski trwała dłużej, niż przypuszczano, bo transport ze zwierzętami utknął na granicy. - Mimo spełnienia wszystkich formalności graniczny lekarz weterynarii nie chciał przepuścić zwierząt w dalszą drogę - mówiła TVN24 Małgorzata Chodyła, rzecznik prasowy zoo.

To duże, dorosłe lwy Zoo Poznań

Jak pomóc Ukrainie? Lista zbiórek i akcji charytatywnych >>>

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Zoo Poznań

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości