Wielka wyprzedaż w Teatrze Wielkim

Garderoby teatru kryją około 400 kostiumów
Garderoby teatru kryją około 400 kostiumów
Źródło: Teatr Wielki Poznań | Katarzyna Zalewska

Peruki, miecze, suknie balowe, 200 par butów. Teatr Wielki w Poznaniu organizuje w sobotę wielką wyprzedaż ubrań i rekwizytów.

- W sprzedaży są kostiumy oraz wszelkie rekwizyty z przedstawień, które nie będą już wystawiane. Niektóre mają ponad 20 lat – mówi Anna Kochnowicz, rzecznik Teatru Wielkiego.

Co i za ile?

Garderoby teatru kryją około 400 kostiumów. Najstarsze pochodzą z przełomu lat 80 i 90. - Rozpiętość cenowa jest różna, sukienki można kupić w cenie 100-150zł, obuwie do 50 zł, a rekwizyty, m.in.: szabelki, hełmy kosztują około 20-30zł – wymienia dyrektor techniczny teatru Jacek Wenzel.

- Jeżeli kiermasz będzie cieszyć sie popularnością, to powtórzymy go jeszcze w okresie karnawału. Jest to doskonała okazja dla kolekcjonerów i poszukiwaczy takich teatralnych ciekawostek – dodaje Kochnowicz.

Kiermasz będzie trwał do godz. 15:00 w magazynie i pracowni teatru przy ul. ul. Polskiej 116.

Autor: mw/kk/par / Źródło: TVN24 Poznań

Czytaj także: