Niebezpieczna randka. Para spacerowała po dźwigarze wiaduktu

Autor:
ib
Źródło:
Policja Lubuska/PAP
Niebezpieczna zabawa na wiadukcie
Niebezpieczna zabawa na wiadukciePolicja Lubuska
wideo 2/5
Policja LubuskaNiebezpieczna zabawa na wiadukcie

Chłopak z dziewczyną weszli na łukowy dźwigar wiaduktu nad drogą ekspresową S3 w pobliżu Świebodzina (Lubuskie). Świadkowie powiadomili policję, a funkcjonariusze ukarali młodych uczestników ryzykownej randki.

Jak poinformował aspirant Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, kilka dni temu 16-latka i 20-latek wybrali się na wiadukt nad ruchliwą drogą ekspresową S3. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie zaczęli wspinać się na konstrukcję, biegać po wąskim dźwigarze i z niego zjeżdżać - mówi policjant.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Mandat dla chłopaka, wniosek do sądu o ukaranie dziewczyny

- Przy takim zachowaniu jeden nieostrożny ruch lub podmuch wiatru mógł doprowadzić do tragedii. Sytuację z okien swojego domu zauważył mieszkający w pobliżu policjant. Natychmiast zadzwonił po patrol oraz sam pobiegł na miejsce i nakazał zejść młodym ludziom z konstrukcji wiaduktu - przekazuje Ruciński.

Dodaje, że 20-latek otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł, a w przypadku 16-latki policjanci skierowali wniosek o jej ukaranie do sądu rodzinnego.

Niebezpieczna zabawa na wiadukciePolicja Lubuska

- Młodość ma swoje prawa, jednak powinny one być ograniczane przez zdrowy rozsądek. Nie warto ryzykować swoim zdrowiem i życiem. Przypominamy, że obowiązkiem każdego z nas powinno być zwracanie uwagi na tego typu niebezpieczne zachowania - podkreślił policjant.

Ku przestrodze, krótki film z opisanej sytuacji lubuska policja zamieściła na swojej stronie internetowej.

Autor:ib

Źródło: Policja Lubuska/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Policja Lubuska

Pozostałe wiadomości