Poznań

Siostry tuptają i przyjmują życzenia z okazji Dnia Pingwina. Miały "głupawkę", mają cel

Poznań

[object Object]
Siostry wrzuciły wideo do sieci i się zaczęło DPS Broniszewice / TVN24
wideo 2/5

- Jesteśmy przemęczone pracą i takie są efekty - mówi ze śmiechem siostra Eliza. Dwie zakonnice w biało-czarnych habitach gibiące się na boki, jak mieszkańcy Antarktydy, mają szansę stać się nowym hitem internetu. Ale siostry nie mają nic przeciwko małej dawce sławy, bo właśnie zbierają fundusze na budowę domu pomocy społecznej.

Dystansu do siebie na pewno dominikankom odmówić nie można. Właśnie zamieściły na swoim fanpage'u krótki film, w którym przemierzają korytarz, drepcząc jak pingwiny.

- Siostry jesteście THE BEST - komentują wideo internauci.

- Miałyśmy głupawkę dzisiaj rano, a ponieważ śledzimy te nieoficjalne "dni...", to wiedziałyśmy, że dzisiaj Dzień Pingwina i zastanawiałyśmy się, co zrobić z tej okazji. Jesteśmy przemęczone pracą, budową domu dla naszych chłopców - to są efekty, nie mamy żadnych granic - mówi siostra Eliza Myk, nie przestając się uśmiechać.

Zmarnowanie ciężką pracą dało pozytywny efekt, bo o ich domu pomocy społecznej może się teraz w internecie zrobić głośniej.

W szczytnym celu

Ich placówka działa w Broniszewicach (woj. wielkopolskie, koło Pleszewa). To tam opiekują się całą dobę 56 niepełnosprawnymi chłopcami. Zapewniają czyste łóżka, wyżywienie, ubrania.

Ośrodek mieści się w miejscowym pałacyku. Kontrola lokalnych strażaków wykazała tam jednak pewne usterki, które dla sióstr są niemożliwe do usunięcia. - Siostry poprosiły o przesunięcie realizacji naprawy tych usterek do 2018 roku, a jednocześnie zdecydowały wybudować nowy dom - mówi Mariusz Glapa z pleszewskiej PSP.

- Nowe standardy są takie, że trzeba by zabudowywać ciągi ewakuacyjne, a pałacyk jest na tyle ciasny, że nie da się wszystkiego zrobić - wyjaśnia siostra.

Nie chcą zostawić chłopaków bez dachu nad głową, zbierają więc na budowę nowego. Ludzie podarowali im już trzy miliony złotych, ale dwóch wciąż brakuje.

Wszystkich, którzy chcą i mogą wspomóc DPS w Broniszewicach siostry zapraszają na specjalnie utworzoną stronę: domchlopakow.pl. Tam można dowiedzieć się, czego najbardziej podopiecznym potrzeba i gdzie wpłacać pieniądze.

Siostrom wciąż brakuje dwóch milionów na dokończenie budowy | domchlopakow.pl

Autor: ww/i/jb / Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/DPS Broniszewice

Pozostałe wiadomości