TVN24 | Poznań

Dewastacja na cmentarzu żołnierzy radzieckich. Policja szuka sprawcy "profanacji miejsca pamięci"

TVN24 | Poznań

Autor:
FC//now
Źródło:
PAP
Rawicz: dewastacja na cmentarzu żołnierzy radzieckich
Rawicz: dewastacja na cmentarzu żołnierzy radzieckichGmina Rawicz
wideo 2/4
Gmina RawiczRawicz: dewastacja na cmentarzu żołnierzy radzieckich

Na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Rawiczu ktoś wyrwał i przewrócił granitową tablicę, na której znajdowały się nazwiska pochowanych tam żołnierzy. Gmina zgłosiła sprawę na policję. To kolejny akt wandalizmu w tym miejscu w ostatnich miesiącach.

O dewastacji tablicy na rawickim cmentarzu żołnierzy radzieckich poinformowała wielkopolska gmina Rawicz. "Kolejna dewastacja na Cmentarzu Żołnierzy Armii Radzieckiej. Sprawę już zgłosiliśmy na policję!" - napisała gmina na swoim profilu w mediach społecznościowych.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Wpis informujący o tym fakcie umieszczono w internecie we wtorek. Tego samego dnia zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do policji. - Pracownik urzędu w Rawiczu zawiadomił o profanacji miejsca pamięci, gdzie nieznany sprawca na cmentarzu wojennym żołnierzy armii radzieckiej przewrócił i rozbił płytę z nazwiskami żołnierzy - przekazał aspirant sztabowy Tomasz Duszak z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Na miejscu dewastacji zostały już wykonane czynności między innymi z udziałem policyjnej grupy zdarzeniowej oraz technika kryminalistyki. Trwają poszukiwania sprawcy aktu wandalizmu.

W ubiegłym roku pomazano pomnik farbą

To już kolejny w ostatnim czasie akt wandalizmu w tym miejscu. W połowie ubiegłego roku nieznani sprawcy pomalowali pomnik farbami. Sprawa została wówczas umorzona ze względu na niewykrycie sprawców.

Cmentarz Żołnierzy Radzieckich znajduje się przy ulicy Generała "Grota" Roweckiego.

Autor:FC//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Gmina Rawicz

Pozostałe wiadomości